Replikami banknotów płacili za zakupy w sklepie. Przy trzeciej próbie ekspedientka nabrała podejrzeń

pieniądze 200 złotych banknoty
Zdjęcie ilustracyjne | fot. NBP

Nawet dziesięć lat więzienia grozi 15 i 46-latkowi, którzy płacili replikami banknotów o nominale 200 złotych. Podejrzani o oszustwo mieli zapłacić fałszywkami za zakupy w sklepie. Gdy spróbowali tego samego trzeci raz, czujny sprzedawca zawiadomił policję.

Fałszywymi banknotami zapłacili za zakupy w sklepie

Informację o dwóch mężczyznach, którzy mieli zapłacić za zakupy podrobionymi pieniędzmi, przekazał policjantom sprzedawca jednego ze sklepów w Lublinie.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 15-latek w serwisie internetowym zakupił repliki banknotów 200 zł. Gdy otrzymał przesyłkę, uznał, że są na tyle podobne do oryginałów, że można spróbować zapłacić nimi w sklepie.

„Najpierw sam poszedł i zrobił niewielkie zakupy, płacąc 200 zł banknotem. Gdy otrzymał resztę, postanowił spróbować tego samego oszustwa po raz drugi. Tym razem do sklepu wszedł 46-latek. Mężczyzna kupił alkohol i również otrzymał resztę” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podczas trzeciej próby ekspedientka zorientowała się, że nie jest to prawdziwy pieniądz i nie przyjęła banknotu. Na banknocie widniały napisy „PLAYING MONEY”. O całym zdarzeniu zostali poinformowani policjanci.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali 46-latka oraz 15-latka. Obaj trafili na 4. komisariat. Starszy z nich został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty wpuszczania w obieg podrobionych pieniędzy. Trafił pod dozór policji. Z kolei 15-latek został przesłuchany jako nieletni sprawca i o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.