Renault zderzył się z łosiem na krajowej 82. Zwierzę nie przeżyło, kierowcy i pasażerce nic się nie stało

Renault zderzył się z łosiem na drodze krajowej nr 82
Renault zderzył się z łosiem na drodze krajowej nr 82 | fot. KPP Włodawa

Na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kołacze kierowca samochodu osobowego uderzył w łosia, który wbiegł nagle na jezdnię. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu zdarzenia. Kierowcy i pasażerce nic się nie stało.

Zderzenie samochodu z łosiem na DK82

Do zdarzenia doszło w środę (27.12) na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kołacze. Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 71-latek kierujący renaultem jechał od Włodawy w stronę Urszulina. W pewnym momencie z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód wbiegł łoś. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu.

Mimo sporych uszkodzeń auta, na szczęście kierowcy oraz pasażerce nic się nie stało. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają kierowcom, żeby nie lekceważyli znaków ostrzegawczych, które informują o możliwość pojawienia się na drodze zwierząt leśnych.

Na drogach naszego powiatu dochodzi niemal do kilkudziesięciu zdarzeń rocznie z udziałem leśnych zwierząt. Zderzenie samochodu z sarną, dzikiem, czy łosiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.