Ważny temat? Prześlij newsa!

Remonty chodników w Lublinie. Na których ulicach zaplanowano je w tym roku?

Spotted Lublin

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej. Miasto zapowiada kolejne remonty ciągów pieszych, które mają zostać zrealizowane do końca roku. Nowy chodnik na ul. Lubartowskiej Roboty drogowe dotyczyły około 415 mb chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od ul. Bajkowskiego do al. Solidarności. Zakres remontu objął wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc […]

Ulica Lubartowska z nowymi chodnikami

Ulica Lubartowska z nowymi chodnikami | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej. Miasto zapowiada kolejne remonty ciągów pieszych, które mają zostać zrealizowane do końca roku.

Nowy chodnik na ul. Lubartowskiej

Roboty drogowe dotyczyły około 415 mb chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od ul. Bajkowskiego do al. Solidarności. Zakres remontu objął wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na części pasa drogowego przeznaczonej dla pieszych.

Chodniki otrzymały nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50×50 cm. Zgodnie z obowiązującymi standardami dla ruchu pieszego w Lublinie, w strefach o randze historycznej stosuje się odmienne nawierzchnie podkreślające rangę danej przestrzeni.

„Ich kolorystyka jest spójna architektonicznie oraz estetycznie z przyległymi ulicami. Zgodnie z obowiązującymi standardami dla ruchu pieszego w Lublinie, w strefach o randze historycznej stosuje się odmienne nawierzchnie podkreślające rangę danej przestrzeni” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W przypadku ul. Lubartowskiej cel ten osiągnięto poprzez zastosowanie dużych płyt betonowych w odmiennym do pozostałej części miasta kolorze. Ponadto ograniczono stosowanie fazowanej kostki brukowej. Natomiast zjazdy oraz miejsca postojowe powstały z kostki betonowej brukowej.

Na całej długości remontowanego chodnika wymieniono także krawężników. Dodatkowo do odnowy przeznaczono powłoki malarskie elementów małej architektury – kwietników i koszy na odpady. Wykonawca w ramach rozszerzenia prac przebrukował całą zatokę przystankową. Koszt remontu wyniósł ok. 662 tys. złotych.

Remonty chodników w Lublinie 2021

Poza ulicą Lubartowską, z nowej nawierzchni chodników korzystają już piesi na ulicach: Krakowskie Przedmieście, Elektrycznej, Wspólnej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Przyjaźni, Raabego, Plagego i Laśkiewicza, Zachodniej, Harcerskiej, Sikorskiego, Grażyny oraz Jana Pawła II.

Do końca roku miasto wyremontuje jeszcze chodniki przy ulicach: Dziewanny, Jutrzenki, Różanej, Batalionów Chłopskich, Dzieci Zamojszczyzny, Niepodległości, Piłsudskiego, 1 Maja, Kosmonautów, Legionowej, Kochanowskiego oraz Leśnej.

Dodatkowo remonty chodników uwzględniono przy zadaniach drogowych związanych z wymianą nawierzchni ulic: Namysłowskiego, Sempołowskiej, Brzóski i Lawendowej.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check