Remont szkoły na ul. Farbiarskiej się przedłuża. Prace miały zakończyć się pod koniec września

Przedłuża się remont szkoły przy ul. Farbiarskiej
Przedłuża się remont szkoły przy ul. Farbiarskiej | fot. Dominik Wąsik

Sytuacja w budynku liceum przy ul. Farbiarskiej jest naprawdę trudna, ponieważ przedłuża się duży remont. Prace miały zakończyć się z końcem września, lecz na terenie budowy wciąż są realizowane roboty. Miasto prowadzi rozmowy z wykonawcą.

Wydłużają się prace związane z przebudową budynku liceum przy Farbiarskiej

Opóźnia się powrót uczniów VII LO do budynku przy ul. Farbiarskiej. Po zakończonych pracach licealiści będą mieli nowych sąsiadów. Partner budynku będzie zajęty przez dwa przedszkola, które przeprowadzą się tu z ul. Bronowickiej i Dożynkowej.

W sierpniu prezydent Lublina zarządził, że liceum ma jeszcze działać przez wrzesień i październik w tymczasowej siedzibie w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 przy ul. Krochmalnej. Było to spowodowane koniecznością wykonania robót dodatkowych przez wykonawcę przebudowy szkoły, w związku z czym przedłużono termin zakończenia prac do 30 września.

Czas minął, a prac nie udało się jeszcze zakończyć

„Termin nie został dotrzymany i prace nadal trwają, aktualnie trwają analizy i prowadzone są rozmowy, co do możliwości wyznaczenia nowego terminu. Żadne decyzje jeszcze w tym zakresie nie zapadły” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Co tym razem było powodem niedotrzymania terminu?

„Wykonawca argumentuje niedotrzymanie wrześniowego terminu niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które utrudniały wykonanie prac na zewnątrz” – tłumaczy Justyna Góźdź.

Do czasu zakończenia prac, zgodnie z uzgodnieniami z dyrektorami placówek, zajęcia będą odbywały się w dotychczasowych lokalizacjach. Licealiści będą kontynuować naukę w siedzibie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 przy Krochmalnej, a przedszkolaki w dotychczasowych siedzibach Przedszkola nr 26 oraz Przedszkola nr 14.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Sala gimnastyczna na fyl.farbiarskiej ciemna, mniejsza o 80 m kwadratowych niż na ul .Krochmalnej i to mają być dobre warunki dla dzieci niepełnosprawnych , brak boiska zewnętrznego, zamiana z lepszego na gorsze ?