Remont prawej zapory Zalewu Zemborzyckiego zakończony – ZDJĘCIA

Zalew Zemborzycki 3 1
Ukończono remont prawej zapory i budowę nowej przepompowni | fot. UM Lublin

Dokładnie 13 miesięcy trwały prace związane z remontem prawej zapory i budowy nowej przepompowni Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Prace pochłonęły około 11,5 mln zł.

Zakres prac obejmował między innymi rozbiórkę przepompowni, która powstała jeszcze w latach 70. i budowę nowej przepompowni wody w rejonie ul. Grzybowej. Rozbudowany i przebudowany został zbiornik retencyjny o powierzchni lustra wody 1000 m2. Teren dookoła został uporządkowany, utwardzony i ogrodzony. Zadaniem przepompowni jest odwodnienie terenów położonych za zaporą boczną Zalewu.

Wykonano remont prawej zapory Zalewu na długości 1,3 km obejmujący: dogęszczanie wraz z uszczelnieniem korpusu zapory, podniesienie rzędnej korony zapory, odtworzenie schodów skarpowych, utwardzenie korony zapory płytami betonowymi, profilację rowu odwadniającego. Zamontowane zostały materace siatkowo-kamienne skarpy, wyremontowano część gruntową zjazdu z ul. Cienistej na koronę zapory.

W wyniku realizacji inwestycji przywrócono pojemność retencyjną Zalewu Zemborzyckiego wynoszącą 6 mln m3.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.