Remont Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Jaki powód opóźnienia?

IMG 20161107 142525 e1481628921232
Remont muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim | fot. Dominik Wąsik

Do końca września dach na muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim miał być zmieniony. Lecz do tej pory nie widać ani pracowników ani gotowego zadaszenia. Kto za to odpowie?

Tegoroczny sezon muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim nie należy do udanych. A to za sprawą złego stanu zadaszenia obiektu. Dach przeciekał, dlatego postanowiono wymianę go na nowy.

W lutym 2016 roku została podjęta decyzja, o tym że w sezonie letnim nie odbędą się Muszli Koncertowej żadne wydarzenia. – Taka decyzja została podjęta ze względu na stan techniczny obiektu, przez wzgląd na bezpieczeństwo występujących tam artystów – informuje Barbara Szymańska z Centrum Kultury w Lublinie, zarządcy obiektu.

Z początkiem września miał rozpocząć się remont zadaszenia. Prace miały zostać ukończone z ostatnim dniem września. Więc gdzie jest dach?

– Podczas prac rozbiórkowych w Muszli Koncertowej pojawiły się okoliczności, których na etapie przygotowania przetargu nie można było przewidzieć. Spowodowało to wstrzymanie prac – tłumaczy Szymańska.

Kto więc odpowie za to opóźnienie? – W tej chwili trwają rozmowy pomiędzy stronami procesu inwestycji przebudowy zadaszenia Muszli Koncertowej – dodaje Szymańska. Do dnia dzisiejszego brak jest końcowych ustaleń merytorycznych rozstrzygnięć. W związku z tym nie jesteśmy w stanie udzielić ostatecznych informacji.

Przypomnijmy, że podczas sesji Rady Miasta na projekt i wykonanie remontu zostało przeznaczone 300 tys. zł., z czego 35 tys. zł z tej kwoty trafiło na dokumentację projektową. Przetarg wygrała firma Abastran.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.