Remont deptaka w Lublinie. Kiedy zakończą się prace przy jego przebudowie?

IMG 20180712 090544
Prace na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Na deptaku pojawiły się już pierwsze ogródki kawiarniane, ale nie oznacza to zakończenia prac przy jego przebudowie. Kiedy wykonawca zakończy prace?

Nieoficjalnie mówi się o końcu lipca, lecz nikt tych informacji nie chce potwierdzić. Miasto informuje tylko, że za każdy dzień opóźnienia (od 30 czerwca) na wykonawcę przebudowy deptaka jest nakładana kara dzienna.

– W związki z niezakończeniem wszystkich prac na terenie deptaka we wskazanym w umowie terminie zapadła decyzja o naliczeniu wykonawcy kar umownych z dniem 1 lipca. Kary będą liczone za zwłokę w wykonaniu poszczególnych elementów etapu robót za dany element za każdy dzień zwłoki – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Czytaj także: Kolejne opóźnienie przy przebudowie deptaka. Miasto traci cierpliwość

Z czego wynika to opóźnienie? – Z informacji przekazanych przez wykonawcę wynika, że zwłoka wynika z opóźnień w dostawie elementów małej architektury, oświetlenia i nawierzchni. Obecnie prace są prowadzone na bieżąco wraz z dostawami kolejnych materiałów – dodaje Joanna Bobowska.

Prace archeologiczne

Na Placu Łokietka aktualnie swoje prace ziemne realizują archeolodzy. Przez te czynności, w tym miejscu robotnicy nie mogą zacząć układać nawierzchni z kamienia oraz instalować elementów małej architektury.

– Ostateczny termin zakończenia robót budowlanych w tej części kontraktu będzie zależał od zakończenia prac archeologicznych i zostanie on przedłużony o czas zajęcia palcu budowy przez archeologów, jeżeli prace zakończą się w tym tygodniu będzie to 20 dni – wyjaśnia Joanna Bobowska.

Zlecono również wykonanie elementów, które upamiętnią odkrycia archeologów: studnię i barbakan.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.