Remis z Bogorią w 12 kolejce 1 Ligi Tenisa Stołowego Kobiet

tenisistki AZS Politechnika Lubelska
Tenisistki AZS Politechnika Lubelska | fot. AZS PL

W dniu 10.02.2024 r. we własnej hali tenisistki AZS Politechnika Lubelska podejmowały sąsiadującą w tabeli drużynę KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Przebieg spotkania

Mecz zgodnie z oczekiwaniami nie należał do łatwych. Po pierwszej serii gier pojedynczych wynik wskazywał 3:1 dla gospodyń, ale oba mecze na pierwszym stole kończyły się w 5 setach — Klaudia Kusińska pokonała Zofię Śliwkę, a Karolina Lalak Aleksandrę Falarz.

tenisistki
fot. AZS PL

Natomiast na drugim stole Dagmara Wierzbicka wygrała 3:1 z Mileną Mirecką, a Patrycja Waszczuk nie dała rady, świetnie dysponowanej dzisiaj Emilii Skubie i przegrała w stosunku 1:3.

Nadszedł czas na gry deblowe. W nich, w tak jak w całym meczu, remis. Na stole nr 1. Karolina Lalak wraz z Patrycją Waszczuk nie sprostały Zofii Śliwce i Milenie Mireckiej (wynik meczu 0:3), a na stole nr 2. Klaudia Kusińska z Dagmarą Wierzbicką zwyciężyły 3:1 z Antoniną Zembowicz i Emilią Skubą. Godny uwagi jest fakt, że zawodniczki z Grodziska, grając na pierwszym stole, debla jeszcze w tym sezonie nie przegrały.

tenisistki
fot. AZS PL

Przed drugą serią gier indywidualnych wynik wskazywał 4:2 dla AZS-u. Najpierw Dagmara Wierzbicka nie dała rady Emilii Skubie (1:3), jednak na jedynce Klaudia Kusińska rozprawiła się 3:1 z Antoniną Zembowicz i wynik wskazywał 5:3.

Gospodynie były już blisko zwycięstwa, ale sport to sport i nic nigdy nie jest pewne. Na drugi stół za Patrycję weszła Wiktoria Salecka, ale Milena Mirecka była zbyt mocna (0:3) i wynik meczu zmienił się na 5:4. Pozostał ostatni mecz singlowy na stole nr 1. Karolina Lalak kontra Zofia Śliwka. Mecz bardzo zacięty i wyrównany, ale niestety Karolina musiała uznać wyższość rywalki i przegrała 1:3 (4 set 15:17), a mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 5:5.

Klaudia Kusińska
Klaudia Kusińska | fot. AZS PL

Punktowały: K. Kusińska 2,5 pkt., D. Wierzbicka 1,5 pkt. oraz Karolina Lalak 1 pkt.

Gratulujemy zdobycia kolejnego cennego punktu. Następny mecz tenisistki AZS Politechnika Lubelska rozegrają 2 marca, a będą to ligowe derby z ATS Akanza AZS UMCS Lublin w obiektach sportowych na ul. Langiewicza. Serdecznie zapraszamy do oglądania i kibicowania.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.