Rekordowy weekend roweru miejskiego w Lublinie

rower stacja wolnosci e1459789092997
Zdjęcie ilustracji: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie

Miniony weekend był bardzo udany dla wypożyczalni rowerów miejskich w Lublinie. System odnotował 9 tysięcy wypożyczeń, a w całym kraju liczba przekroczyła 52 tysiące.

– Takiego weekendu w historii systemów rowerów miejskich w Polsce jeszcze nie było – informuje Nextbike Polska, operator systemu.

Dzięki słonecznej pogodzie rowerzyści ponownie opanowali ulice miast. Jak informuje Nextbike Polska, od piątku (po godz. 16.00) do końca niedzieli w ramach sieci wypożyczalni rowerów publicznych w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Poznaniu, Opolu, Grodzisku Mazowieckim i Juchnowcu Kościelnym, liczba wypożyczeń przekroczyła 52 tysiące.

Największa liczbę wypożyczeń – 23 tysiące – odnotowano w Warszawie. Lublin w tej statystyce, znalazł się na miejscu trzecim z wynikiem 9 tysięcy.

– Mimo, że mamy dopiero początek kwietnia i zaledwie kilka ciepłych dni za sobą, odnotowaliśmy już frekwencyjny rekord w obrębie naszych systemów. – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Ten rekordowy weekend to znak, że w wreszcie przyszła wiosna i sezon rowerowy rozkręca się na dobre – dodaje.

Nowa, powiększona sieć wypożyczalni lubelskich rowerów miejskich wystartowała 21 marca. Od tego roku liczba stacji zwiększyła się z 46 do 90, a rowerów z 430 do prawie 900. W Lublinie działają także dwie nowe stacje dla dzieci.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.