Ratownicy chcieli udzielić mu pomocy. Ten postanowił ich zaatakować

karetka pogotowia ratownik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych usłyszał 29-letni mieszkaniec gm. Chodel. Mężczyzna podczas udzielania mu pomocy medycznej zaatakował ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Chodel. Załoga ratownictwa medycznego została wezwana do nietrzeźwego mężczyzny, z którym jest utrudniony kontakt.

Po dotarciu na miejsce dwaj ratownicy przystąpili do udzielania pomocy medycznej 29-latkowi. W pewnym momencie mężczyzna zaczął być bardzo agresywny, bez żadnego powodu szarpał i odpychał ratowników oraz kilkukrotnie kopnął jednego z nich.

O tym fakcie zostali od razu powiadomieni policjanci, którzy go zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.