Rotmistrz Witold Pilecki patronem nowego ronda w Lublinie. Radni jednomyślni

rondo im. rotmistrza Witolda Pileckiego
Rondo im. rotmistrza Witolda Pileckiego | fot. Dominik Wąsik

Rotmistrz Witold Pilecki został patronem ronda na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen. Ducha. Taką decyzję podjęli radni podczas czwartkowej sesji.

 

Na czwartkową sesję Rady Miasta przygotowano dwa projekty, które dotyczyły tego samego – nazwy nowego ronda na Czechowie. Oba dotyczyły tego samego patrona, lecz diabeł tkwi w szczegółach.

 

Pierwszy projekt był autorstwa Wspólnego Lublina i Platformy Obywatelskiej. Zaproponowali oni dla ronda nazwę „Rotmistrza Witolda Pileckiego”. Drugi pomysł złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości, proponując nazwę „Rondo Witolda Pileckiego”.

 

Po dłuższej wymianie zdań radni zdecydowali prawie jednomyślnie – rondo „Rotmistrza Witolda Pileckiego”. Za projektem zagłosowało 29 radnych, tylko jeden wstrzymał się od głosu. Jeśli zostałby wybrany projekt przygotowany przez radnych PiS-u na znaku widniałaby nazwa „rondo Rondo Witolda Pileckiego”.

 

Przypomnijmy, że imię rotmistrza Witolda Pileckiego nosi też jedna z ulic na Czechowie.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.