Radny PiS chce zakazu organizacji Marszu Równości w Lublinie. Zbiera podpisy pod petycją

marsz równości lublin
Profanacja symboli narodowych na Marszu Równości w Lublinie | fot. ONR Brygada Lubelska

Zamieszanie wokół organizacji tegorocznego Marszu Równości w Lublinie. Jeden z lubelskich radnych chce zakazu organizacji wydarzenia w naszym mieście. Dalsza część tekstu poniżej.

Tomasz Pitucha radny miejski PiS chce zakazania organizacji Marszu Równości w Lublinie, jeszcze zanim jego organizatorzy wystąpią do Ratusza z wnioskiem o pozwolenie na organizację wydarzenia.

Nie znamy jeszcze terminu, ale już dzisiaj rozpoczynamy obywatelską akcję zbierania podpisów pod apelem do prezydenta Krzysztofa Żuka o wydanie zakazu Marszu Równości w Lublinie” – mówi Tomasz Pitucha, radny PiS.

Radny Pitucha powołuje się na art. 72 Konstytucji RP, który mówi się o domaganiu się od władz publicznych ochrony dzieci przed demoralizacją.

Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.

Ja uczestniczę na bieżąco w rozmowach ze środowiskami LGBT, ponieważ mam z nimi sprawę w sądzie i mogę powiedzieć tak: wydumane są argumenty o dyskryminacji tych środowisk” – zaznaczył Pitucha.

Petycja radnego do prezydenta Lublina

Zbiórka podpisów pod petycją o to, aby prezydent Lublina Krzysztof Żuk zakazał Marszu Równości ruszy w najbliższy poniedziałek – 10 czerwca. Namiot, w którym będzie można podpisać petycję stanie naprzeciwko kościoła św. Ducha na deptaku.

Chcemy być gotowi na moment, kiedy środowiska homoseksualne ogłoszą datę tego marszu. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby się w tę akcję włączyć, że na moment, kiedy marsz już zostanie zapowiedziany, żebyśmy byli gotowi ze stanowiskiem społecznym dotyczącym sprzeciwu wobec marszu” – dodaje.

Podpisy pod petycją będą zbierane do końca czerwca. Radny przygotował również specjalny list do prezydenta, który będzie można otrzymać drogą elektroniczną. Taki list będzie trzeba wydrukować, podpisać i wysłać do Ratusza.

Organizatorzy Marszu Równości w Lublinie zapowiadają kroki prawne przeciwko inicjatorom akcji.

Czytaj także: Marsz Równości w Lublinie przeszedł mimo blokad narodowców [WASZE ZDJĘCIA]

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.