Radni zmniejszyli pensję prezydenta. Ile będzie zarabiać Krzysztof Żuk?

Krzysztof Żuk Prezydent Lublina
Archiwum prywatne Krzysztofa Żuka

Od 1 lipca zmieni się wynagrodzenie prezydenta Lublina. Wszystko przez 20 proc. obniżki wynagrodzeń samorządowców. Krzysztof Żuk będzie zarabiać o… 70 złotych mniej.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Lublin głównym tematem było udzielenie absolutorium dla prezydenta Lublina za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Za udzieleniem absolutorium prezydentowi, było 16 osób. To politycy z Platformy Obywatelskiej oraz Wspólnego Lublina. Po ponad czterogodzinnej dyskusji prezydent otrzymał absolutorium.

Kolejnym ważnym tematem podczas sesji była obniżka wynagrodzenia prezydenta. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, pensje prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, starostów, marszałków czy zastępców muszą zostać obniżone o 20 proc.

Co to oznacza? Prezydenci miast powyżej i do 300 tysięcy mieszkańców będą mogli zarabiać od 3,8 do 5 tys. złotych miesięcznie. Dotychczas pensja zasadnicza prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka wynosiła 5 350 złotych. I właśnie o te 350 złotych radni obniżyli mu pensję. Jednak te pieniądze nie zostaną mu zabrane, bo o 350 złotych podwyższyli mu dodatek funkcyjny (do wymaganej kwoty).

Finalnie wynagrodzenie prezydenta zmniejszy się o 70 złotych, potrąconych z jego dodatku za wieloletnią pracę. Od 1 lipca pensja Krzysztofa Żuka wyniesie 12 250 zł. W jej skład wchodzi: 5000 zł wynagrodzenia zasadniczego, 2500 dodatku funkcyjnego, 3750 zł dodatku specjalnego i 1000 zł dodatku za wieloletnią pracę.

(Przedstawione kwoty są kwotami brutto)2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pracuje w spółce miejskiej tez chce dodatek specjalny i 1000zl dodatku za wieloletnia prace!!!!

  2. Ktoś wie co oznacza dodatek secjalny? Ja takkego na pasku płacowym nie mam…