PZL-Świdnik weźmie udział w przetargu na śmigłowce dla polskiej armii

Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił rozpoczęcie negocjacji z trzema wykonawcami, którzy złożyli wstępne oferty na dostawę śmigłowców dla polskiej armii. Wśród ofert PZL-Świdnik.

 

W poniedziałek 20 lutego, Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił rozpoczęcie negocjacji z trzema wykonawcami, którzy złożyli wstępne oferty na dostawę 16 śmigłowców dla sił specjalnych i morskich. Tego dnia przekazano zaproszenia do składania ofert: konsorcjum PZL Mielec i Sikorsky Aircraft Corporations, WSK PZL-Świdnik oraz konsorcjum Airbus Helicopters i Heli Invest sp. z o.o.

 

– Wszystkie te spółki zgłosiły się. Wszystkie mają czas do złożenia swojej oferty do 13 marca – powiedział minister Macierewicz. Dodał, że Inspektorat Uzbrojenia wszczął postępowanie zgodnie z założonym harmonogramem.

 

– PZL-Świdnik, polski producent śmigłowców należący do Grupy Leonardo, weźmie udział w postępowaniu na zakup śmigłowców dla Wojsk Specjalnych oraz Marynarki Wojennej RP – czytamy w komunikacje spółki.

 

Jaką ofertę przedstawi PZL-Świdnik? – Obecnie trwa analiza dokumentacji przetargowej, na podstawie której podjęte zostaną decyzję jakie modele śmigłowców najpełniej spełniają wymagania polskich Sił Zbrojnych – czytamy.

 

Nie wiadomo, czy w tej grupie znajdzie się AW149, z którym firma startowała do poprzedniego przetargu, unieważnionego przez MON.

 

– Jesteśmy przekonani, że głównymi zaletami naszej oferty są światowe doświadczenie i zdolności Leonardo w branży śmigłowcowej oraz szeroka gama nowoczesnej produkcji w Polsce, w tym w zakresie śmigłowców AW149 i AW101, na podstawie posiadanych przez polską fabrykę praw własności intelektualnej- oświadczyła spółka PZL-Świdnik.

 

Wszystkie spółki mają czas na składanie ofert do 13 marca.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.