Punkt szczepień został zamknięty. „Znikome zainteresowanie szczepieniami”

Punkt szczepień powszechnych w hali lodowiska Icemania
Punkt szczepień powszechnych w hali lodowiska Icemania | fot. Miasto Lublin

Punkt szczepień w Icemanii w Lublinie kończy działalność. Spowodowane jest to niskim zainteresowaniem szczepieniami. Niewykorzystane dawki zostały przekazane do innych punktów.

Koniec szczepień na Icemanii

Powszechny punkt szczepień na terenie hali lodowej Icemania przy Al. Zygmuntowskich działał od 5 maja tego roku. Dziennie mógł zaszczepić około 600-700 osób. W sobotę (31.07), z powodu malejącej liczby zainteresowanych szczepieniami, punkt szczepień w Icemanii został zamknięty.

Na jego utworzenie z budżetu miasta Lublin przekazano ok. 85 tys. zł. Koszt miesięcznego utrzymania to około 50 tys. zł. Od maja do lipca wykonano tu 14 757 szczepień – w maju 5304, w czerwcu 6556, w lipcu 2897. W ostatnich tygodniach ilość wykonywanych szczepień spadła do zaledwie kilku osób dziennie.

„Ograniczona liczba szczepionek w początkowym okresie funkcjonowania punktu oraz aktualnie niewielka liczba osób chętnych do szczepienia powoduje, że dalsze jego funkcjonowanie jest nieefektywne i niecelowe” – mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta Lublin.

Do dyspozycji mieszkańców pozostaje 68 punktów szczepień populacyjnych na terenie Lublina.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.