Pseudokibice z Lublina uprowadzili 30-latka dla okupu

3 210762 e1474274147408

Pięciu mężczyzn uprowadziło 30-latka i zażądało okupu. Uwolnili go policjanci z CBŚP. Funkcjonariusze zatrzymali porywaczy, którymi okazali się pseudokibice jednego z lubelskich klubów sportowych.

Na jednej z ulic we Wrocławiu doszło do uprowadzenia 30-letniego mężczyzny. Potem porywacze zażądali od jego rodziny okupu za jego uwolnienie. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z dolnośląskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji. Zorganizowali zasadzkę.

– Na gorącym uczynku podczas przekazywania pieniędzy zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn. Chwilę później policjanci ustalili, gdzie trafił uprowadzony – informuje Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Policjanci weszli do jednego z mieszkań we Wrocławiu i tam zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn. 30-latek był również z tym mieszkaniu. Jak ustalili funkcjonariusze chodziło o drobne rozliczenia finansowe pomiędzy mężczyznami i ofiarą.

Wszyscy zatrzymani wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z lubelskich klubów sportowych.

Zatrzymani trafili do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Usłyszeli już zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec nich policyjny dozór. Mają też zakaz opuszczania kraju.

(fot. CBŚP)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.