Przyłącz się do akcji „60 Tysięcy Kroków”

„60 Tysięcy Kroków” to akcja zorganizowana przez studentów UMCS na rzecz niepełnosprawnej studentki Wydziału Politologii – Iwony Nizio,  która nie może kontynuować studiów ze względu na problem z samodzielnym poruszaniem się.

W ramach akcji, 8 grudnia br. o godz. 18.00 w Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS (budynek ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie) odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu studentów Wydziału Artystycznego UMCS z cyklu „Koty za płoty” pt. „60 tysięcy kroków”. Reżyserem koncertu jest Piotr Goławski, opiekę merytoryczną sprawuje prof. Elżbieta Krzemińska. W programie koncertu znajdą się utwory różnych stylów i epok. Wstęp na koncert jest wolny. W jego trakcie wolontariusze będą zbierać datki na rzecz studentki.

Celem akcji jest zebranie w ramach prowadzonej zbiórki publicznej kwoty 60 tys. zł, która w całości zostanie przekazana na zakup protezy udowej dla niepełnosprawnej studentki. Nowa proteza umożliwi jej normalne funkcjonowanie. Kwota ta przekracza możliwości finansowe jej wielodzietnej rodziny, w której pracuje jedynie ojciec Iwony dlatego konieczne jest wsparcie ludzi dobrego serca.

10384350_345723112279085_6281562201940474518_n

O Iwonie

Iwona Nizio urodziła się z niedorozwojem kości piszczelowej i szpotawą stopą. Wada zmusiła lekarzy do drastycznych działań czyli do amputacji nogi na poziomie kolana, gdy Iwona miała niespełna 10 lat. W kolejnych latach ze względu na niedopasowanie protezy do wielkości kikuta oraz zerwanie mięśni konieczne były następne operacje mioplastyczne przeprowadzone w 2008 i 2013r. likwidujące tworzące się zrosty. Dziś jest 25 letnią ambitną dziewczyną, która mimo wielu niepowodzeń nie poddaje się realizując zamierzone cele. Planuje powiązać przyszłość z polityką. Pasjonuje się fotografią i to właśnie z aparatem znika na całe dnie uwieczniając piękne Roztocze czy ludzi. To osoba świadoma swojej wartości, ale i wymagająca, która stawia sobie wysoko poprzeczkę. Mimo niepełnosprawności, Iwona ukończyła studia licencjackie i planuje kontynuację studiów na UMCS w Lublinie bo jak mówi ,,Ograniczenia są dla ludzi słabych, silni ograniczenia chowają do kieszeni i wspinają się po szczeblach marzeń!. Udziela się również w kołach naukowych oraz wspiera kampanię transplantologii, prowadząc na jej temat prelekcje w szkołach średnich. Chętnie angażuje się także w drobne akcje charytatywne czy projekty znajomych służąc dobrymi pomysłami. Nie trzeba jej dwa razy prosić o pomoc, chętnie sama wyciąga dłoń do innych. Ambicje nie pozwalają Iwonie spocząć ani na moment, a plany zawodowe oraz jej prywatne cele może spełniać właśnie dzięki modularnej protezie uda, na którą właśnie zbieramy pieniążki. Jednak dla Iwony proteza jest nie tylko szansą powrotu na wymarzone studia i rozwoju zawodowego to przede wszystkim walka o samodzielność. Od wielu lat przez nasilające się dolegliwości coraz mniej się udzielała, coraz mniej wychodziła nie mogąc uczestniczyć w życiu studenckim ani tym bardziej zapisywać się na kartach wspomnień swoich znajomych. Nie pozwólmy by jedynymi wspomnieniami z Iwoną były internetowe rozmowy lecz wspólne zdjęcia, które Iwona chętnie zrobi.

W ramach prowadzonej zbiórki dostępne są następujące formy wsparcia:

– datki do puszek wolontariuszy,
– dowolne darowizny w formie wpłat na konto akcji prowadzone przez Fundację Absolwentów UMCS (09 1910 1048 2305 3463 5107 0002).

KALENDARZ ZBIÓREK PROWADZONYCH W RAMACH AKCJI „60 TYSIĘCY KROKÓW”
29.11.2014 – zbiórka do puszek podczas meczu organizowanego przez AZS UMCS, miejsce hala MOSIR
3.12.2014 – zbiórka do puszek podczas meczu organizowanego przez AZS UMCS, miejsce hala MOSIR
8.12.2014 – koncert charytatywny „60 tys. kroków”, miejsce sala widowiskowa Inkubatora
13.12.2014 – zbiórka do puszek podczas meczu organizowanego przez AZS UMCS, miejsce hala MOSIR

Wpłaty na konto:
Odbiorca: Fundacja Absolwentów UMCS
nr rachunku: 09 1910 1048 2305 3463 5107 0002
tytuł przelewu: „60 tysięcy kroków”

60 Tysięcy Kroków

materiały UMCS

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.