Przyjechali uszkodzonym wózkiem inwalidzkim na SOR i podmienili go na sprawny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży wózka inwalidzkiego ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mężczyźni przyprowadzili uszkodzony wózek inwalidzki, w zamian biorąc sprawny.

Do zdarzenia doszło w piątek na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji dostali sygnał, iż ulicą Prusa porusza się dwóch mężczyzn, z których jeden jest na wózku inwalidzkim. Ze zgłoszenia wynikało, że wózek może pochodzić z kradzieży.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 37 i 50 lat. Jak się okazało, mężczyźni wpadli na pomysł wymiany uszkodzonego wózka należącego do 50-latka na sprawny. Wymiany postanowili dokonać na SOR-rze przy ul. Jaczewskiego. Bardzo szybko zostali namierzeni przez personel, który poinformował funkcjonariuszy.

Obaj mężczyźni trafili na II komisariat, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży. Policjanci odzyskany wózek inwalidzki zwrócili do szpitala. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.