Przygotowania do przebudowy VII LO przy ul. Farbiarskiej. Licealiści od poniedziałku będą uczyć się gdzie indziej

VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Farbiarskiej w Lublinie
VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Farbiarskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

1 marca rozpocznie się przebudowa budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej. Na czasie robót budowlanych licealiści będą musieli się przeprowadzić na ul. Krochmalną do budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26.

Przedszkole i liceum pod jednym dachem

Do budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej 8 od 1 września mają przeprowadzić się przedszkolaki. Chodzi o przedszkola nr 14 z ul. Bronowickiej oraz nr 26 z ul. Dożynkowej. W pierwszym z nich jest 125 dzieci (pięć oddziałów), w drugim – 88 dzieci (cztery oddziały). Liceum ma funkcjonować na piętrze, przedszkole zaś na parterze.

Żeby tak się stało, trzeba najpierw dostosować parter budynku do funkcji przedszkola. W ogłoszonym przez miasto przetargu udało się wyłonić firmę, która będzie miała pięć miesięcy na przystosowanie parteru budynku do potrzeb dwóch przedszkoli. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Edach, która opieka na 5,46 mln zł i jest o 1,1 mln niższa niż kwota przeznaczona na ten cel przez miasto.

„Planowane przeniesienie dwóch przedszkoli na ul. Farbiarską wynika z obiektywnych potrzeb lokalowych tych placówek. Po otrzymaniu pozytywnej opinii Lubelskiego Kuratora Oświaty możemy rozpoczynać prace adaptacyjne, które planujemy sfinalizować w wakacje. Ich efektem będzie przekazanie społeczności Przedszkoli nr 26 i 14 nowoczesnej, wygodnej placówki, zabezpieczającej potrzeby dzieci, jak i z uwagi na położenie w centrum miasta, dogodnej dla rodziców” – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.

Na czas przebudowy licealiści muszą opuścić placówkę przy Farbiarskiej

„Wykonawca przystąpi do realizacji umowy po przekazaniu placu budowy, co planowane jest na wtorek, 1 marca. W czasie prowadzonej przebudowy parteru budynku, młodzież VII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Lublinie będzie się uczyć w siedzibie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26, przy ul. Krochmalnej od 28 lutego 2022 r.” – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Na parterze budynku przy ul. Farbiarskiej ma powstać 10 sal o powierzchni od 44 m kw. do 74 m kw. Ponadto wykonanych będzie 10 toalet, siedem szatni oraz pięć pomieszczeń pomocniczych. Łącznie powierzchnia przedszkola wyniesie 1 490 mkw.

W ramach przebudowy zostanie na nowo urządzony cały teren wokół szkoły, m.in. powstaną dojścia i chodniki o powierzchni 400 mkw., droga wewnętrzna pożarowa, miejsca parkingowe, stojaki na rowery, plac zabaw, nowe oświetlenie całego terenu. Wokół szkoły zostanie uporządkowana zieleń oraz posiane będą nowe trawniki.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Rodzice dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole na krochmalnej dostali zapewnienie od Pana Banacha że żadna szkola nie zostanie znowu dołożona do I tak małego budynku że względu na to że dzieci potrzebują specjalnej opieki i ciszy ( dodatkowe 300 osób na jedno piętro ) . Ale jak widać słowo Pana Banacha jest g.. warte.