Przy ulicach pojawiły się tabliczki informujące o obecności jeży w okolicy

Tabliczka przy ulicy ostrzegająca przed jeżami w okolicy
Tabliczka przy ulicy ostrzegająca przed jeżami w okolicy | fot. Urząd Miasta Lublin

Na wybranych ulicach Lublina pojawiły się tabliczki zwracające uwagę kierowców na wędrujące jeże w okolicy. Miasto na ten cel wydało 13 tysięcy złotych.

Znaki informują o obecności jeży w okolicy

Z inicjatywą oznakowania miejsc, w których na ruchliwych ulicach pojawiają się wędrujące jeże, miasto Lublin wystąpiło pod koniec kwietnia. Mieszkańcy zostali poproszeni o wskazanie miejsce, w których widują wędrujące jeże, czego efektem było zgłoszenie kilkudziesięciu potencjalnych lokalizacji.

Urzędnicy wytypowali kilkanaście miejsc wymagających oznakowania. Następnym krokiem było omówienie i opracowanie projektów zmiany organizacji ruchu dla kilkunastu lokalizacji, które zatwierdziła policja. Ratusz informuje, że znak drogowy informacyjny A-18f „Uwaga jeże” uzgodniono z policją.

Do tej pory zamontowano ich już 26 tabliczek, w najbliższych dniach planowane jest postawienie kolejnych 11. Po zakończeniu prac znaki zobaczymy na ulicach:

Janowskiej * Nałkowskich * Krężnickiej * Osmolickiej * Diamentowej * Zemborzyckiej * Dunikowskiego * Wojennej * Roztocze * Glinianej * Kazimierza Wielkiego * Leszczyńskiego * Czechowskiej *Popiełuszki * Wojciechowskiej * Parysa * Lubartowskiej * Wyżynnej * Zbożowej * Willowej * Mickiewicza * Kosmowskiej * Kompozytorów Polskich * Koncertowej * Dożynkowej.

Koszt zakupu i montażu znaków to blisko 13 tys. zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.