Przy których ulicach mieszka najwięcej osób w Lublinie? TOP 10 najliczniej i najmniej zamieszkałych ulic

Wąwóz Rury w Lublinie
Wąwóz Rury w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zastanawialiście się, przy których ulicach Lublina mieszka najwięcej osób? Przedstawiamy ranking dziesięciu ulic z największą i najmniejszą liczbą mieszkańców. Aktualne dane dotyczą osób zameldowanych na pobyt stały i czasowy.

W całym Lublinie, według stanu na 31 grudnia 2022 r., jest zameldowanych dokładnie 318 987 osób, z czego 7461 osób na pobyt czasowy. Liczbę mieszkańców możemy podzielić na cztery grupy wiekowe:

  • 0-6 lat: 21 445 osób
  • 7-18 lat: 36 942 osoby
  • 19-60 lat: 165 752 osoby
  • powyżej 60 lat: 87 387 osób

Poniższe dane zostały opracowane przez Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Lublin.

Przy tych ulicach w Lublinie mieszka najwięcej osób

W Lublinie najwięcej stałych mieszkańców na koniec ubiegłego roku odnotowano przy ul. Niepodległości – 4211 osób. Drugą pozycję zajmuje ul. Bursztynowa (3777), zaś trzecią – ul. Jana Samsonowicza (3682). Na kolejnych pozycjach znalazły się: czwarta – ul. Nałkowskich (3529), piąta – ul. Zygmunta Augusta (3369), szósta – ul. Wyżynna (3016), siódma – ul. Lwowska (2957), ósma – ul. Niccolo Paganiniego (2480). Nasz ranking dziesięciu „najludniejszych” ulic zamykają ul. Pogodna (2368) oraz ul. Nowy Świat (2454).

Przy tych ulicach w Lublinie mieszka najmniej osób

Drugi koniec tego zestawienia, z najmniejszą ilością osób zamieszkałych na stałe możemy w sumie podzielić na dwa miejsca (łącznie 11 ulic). Po dwie osoby mieszkają na ulicach: Ceglanej, Kmicica, Leszczynowej, Przyjacielskiej i Słupkowej. Zaś po jednej osobie zamieszkuje ulice: Aleksandra Zelwerowicza, Józefa Lompy, Stanisława Nowickiego, Szpitalna i Tatarska. W Lublinie są też ulice, przy których nikt nie mieszka.

Zobacz także: Tutaj mieszka najwięcej osób. Wiesz, o którą dzielnicę Lublina chodzi?

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić że są ulice w Lublinie przy, których nie mieszka nikt 🤔

  2. no te dane są nieprawdziwe niestety. Mieszkam przy na jednej z tych ulic co ma mieszkać 1 osoba- a tylko w moim domu to 6 osób. Łącznie zameldowanych na pewno ponad 30 osób.