Przez trzy lata pobierali emeryturę za zmarłą babcię. Córka i wnuk wyłudzili ogromne pieniądze

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci doprowadzili do zatrzymania 44-letniego mężczyzny oraz 68-letniej kobiety, którzy przez kilka lat pobierali emeryturę za zmarłą babcię.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z VI komisariatu. Z zebranych w sprawie materiałów wynika, że po śmierci mieszkanki Lublina, członkowie jej rodziny pobierali emeryturę przez okres blisko 3 lat do stycznia 2018 roku.

Świadczenie było doręczane przez listonosza. Po śmierci emerytki pieniądze odbierała 68-letnia córka lub 44-letni wnuk uprawnionej. Jak się okazało, przez ten okres wyłudzili oni blisko 150 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa. 68-latka wyjaśniła, że zmusiła ją do tego trudna sytuacja życiowa. Teraz podejrzani muszą liczyć się z obowiązkiem zwrotu całości wyłudzonego świadczenia. Dodatkowo grozi im kara do 8 lat więzieniaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.