Przez przyciemnione szyby nie było widać w środku kierowcy. Dostał mandat i stracił dowód rejestracyjny

Przyciemnione szyby w Dodge
Przyciemnione szyby w Dodge | fot. KMP Lublin

Przyciemnione szyby są legalne, o ile spełniają szereg wymagań i nie zostały przyciemnione szyby z przodu. Policjanci zatrzymali do kontroli 29-letniego kierowcę, który miał w aucie niemal całkowicie przyciemnione szyby. Kierowca dostał mandat i stracił dowód rejestracyjny.

Zbyt ciemne szyby w aucie

W poniedziałek (11.07) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kontrolę stanu technicznego pojazdów na drodze ekspresowej S17. W trakcie patrolu uwagę mundurowych zwrócił jadący drogą samochód marki Dodge.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli na MOP Markuszów. Pojazd miał niemal całkowicie przyciemnione szyby. Dotyczyło to również szyb bocznych w przednich drzwiach, które zgodnie z przepisami powinny mieć co najmniej 70 proc. przepuszczalności światła.

W trakcie pomiarów okazało się, że w tym przypadku przepuszczalność światła wynosiła jedynie 15 proc. W związku z tym 29-latek stracił dowód rejestracyjny i został ukarany mandatem karnym. Teraz będzie musiał usunąć usterkę i przejść kolejne badania techniczne.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.