Przewodów, lubelskie. Żałoba po tragicznej śmierci mieszkańców. Na miejscu policyjny śmigłowiec i drony

Zdjęcie przedstawiające pracę śledczych w kraterze po eksplozji rakiety w Przewodowie
Zdjęcie przedstawiające pracę śledczych w kraterze po eksplozji rakiety w Przewodowie | fot. Polska Policja

Wójt gminy Dołhobyczów zarządził trzydniową żałobę po śmierci dwóch mieszkańców. Mężczyźni zginęli w wyniku eksplozji rakiety, która niefortunnie spadł w miejscowości Przewodów. Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał oświadczenie.

Żałoba w gminie Dołhobyczów, gdzie znajduje się miejscowość Przewodów

Wójt gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik podjął decyzję o trzydniowej żałobie w gminie. Żałoba potrwa do 19 listopada. Na znak żałoby na budynku gminy opuszczono do połowy flagi państwowe z kirem. Zapewnił również udzielenie pomocy rodzinom osób, które zginęły w Przewodowie. To mężczyźni w wieku 60 i 62 lata.

Zobacz również: Przewodów, lubelskie. Rakieta wystrzelona z terenu Ukrainy spadła na plac skupu zboża, nie żyją dwie osoby [RELACJA]

W dalszym ciągu w miejscu tragedii pracują policyjni eksperci z Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, którzy wspólnie z innymi służbami szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i zabezpieczają dowody. W związku z tymi działaniami policja wykorzystuje drony oraz policyjny śmigłowiec.

„Uspokajamy – nic niepokojącego nie dzieje się. Związane jest to wyłącznie ze szczegółowymi oględzinami i innymi czynnościami wykonywanymi w związku ze zdarzeniem” – przekazała Komenda Główna Policji.

Oświadczenie wojewody lubelskiego

Na miejsce tragedii we wtorek udał się również wojewoda lubelski Lech Sprawka. Po niespełna dobie od tego zdarzenia wydał on oświadczenie, w którym uspokaja mieszkańców województwa lubelskiego. Pełna treść oświadczenie poniżej.

„Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy województwa lubelskiego!

Wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Rodzinom i bliskim ofiar przekazuję wyrazy głębokiego współczucia.

Równocześnie zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców naszego województwa o zachowanie spokoju i wzajemnej solidarności. Podkreślam, że wszystkie służby działają w stanie podwyższonej gotowości. Dążymy do tego, aby w pełni wyjaśnić sytuację.

Dziękuję za wszystkie głosy solidarności z rodzinami ofiar od mieszkańców naszego województwa. Rodziny te zostały już objęte przez nas opieką.

Apeluję do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, aby zachowali wyjątkową czujność w kwestii prób  dezinformacji. W tej wyjątkowej sytuacji musimy opierać się wyłącznie na faktach i na sprawdzonych źródłach informacji.

Z wyrazami szacunku, Lech Sprawka Wojewoda Lubelski”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.