Ważny temat? Prześlij newsa!

Przerwy technologiczne na lubelskich basenach. Sprawdź, gdzie nie popływasz

Dominik Wąsik

Trwają coroczne prace konserwacyjne na miejskich pływalniach w Lublinie. Basen olimpijski Aqua Lublin jest już prawie gotowy na ponowne otwarcie, ale od poniedziałku zamknięto dwa kolejne obiekty. Sprawdź harmonogram przerw technicznych.

Mężczyzna pływający w basenie Łabędzia

fot. Łabędzia

W Lublinie, jak co roku w okresie letnim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” przeprowadza niezbędne przerwy technologiczne na swoich obiektach basenowych. To czas intensywnych prac porządkowych, konserwacyjnych i naprawczych, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu użytkownikom.

advertisement

Oddam, szukam, pozdrawiam, praca

Sprawdź, co oferują i czego szukają mieszkańcy Lublina

Koniec prac na basenie olimpijskim

Dobiegają końca prace na 50-metrowym basenie olimpijskim w kompleksie Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Przerwa technologiczna, która rozpoczęła się 16 lipca, potrwa do najbliższego czwartku, 14 sierpnia.

W tym czasie obiekt był niedostępny dla pływających. Już niebawem miłośnicy pływania na długich dystansach znów będą mogli z niego korzystać.

Łabędzia i Strefa H2O nieczynne

Niestety, koniec utrudnień w jednej lokalizacji oznacza początek w innych. Od poniedziałku, 11 sierpnia, rozpoczęły się prace na dwóch popularnych pływalniach:

Oba obiekty będą całkowicie wyłączone z użytku do 31 sierpnia. W tym czasie przeprowadzone zostaną kompleksowe prace, których nie da się wykonać podczas normalnego funkcjonowania pływalni.

Aquapark w Aqua Lublin następny w kolejce

To nie koniec zaplanowanych przerw. We wrześniu ekipy techniczne ponownie wejdą do kompleksu Aqua Lublin. Tym razem prace obejmą główną strefę rekreacyjną, czyli popularny aquapark ze zjeżdżalniami, rwącą rzeką i innymi atrakcjami wodnymi.

Przerwa technologiczna w tej części obiektu rozpocznie się 1 września i potrwa około czterech tygodni. Oznacza to, że przez większość września nie będzie można korzystać z wodnego szaleństwa w Aqua Lublin.

Co warto wiedzieć

Coroczne przerwy technologiczne są standardową procedurą na wszystkich obiektach basenowych. W ich trakcie spuszczana jest woda, niecki są dokładnie czyszczone i dezynfekowane, a instalacje i urządzenia techniczne przechodzą niezbędne przeglądy oraz konserwację.

Harmonogram prac jest tak planowany, by w miarę możliwości mieszkańcy zawsze mieli do dyspozycji któryś z miejskich basenów.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Redaktor naczelny Spotted Lublin, związany z portalem od jego powstania w 2016 roku. Na co dzień śledzi to, czym żyje miasto – od zdarzeń drogowych, przez miejskie inwestycje, po historie mieszkańców. Specjalizuje się w sprawach codziennych, które realnie wpływają na życie lokalnej społeczności. Jego materiały były wielokrotnie cytowane przez ogólnopolskie media, m.in. Onet, Interię i RMF24. Zna Lublin od podszewki – i stara się, by mieszkańcy byli zawsze na bieżąco.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

Najnowsze opinie:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check