Przerwa na basenach MOSiR. Nieczynna strefa H2O i basen na Aqua Lublin

DSC02564 e1474616100694

Od poniedziałku nieczynna jest stara pływalnia Strefa H2O przy al. Zygmuntowskich. Wraz z nią przerwa techniczna będzie obowiązywać na basenie w Aqua Lublin.

 

Wakacje to czas, kiedy na basenach w Lublinie występują przerwy techniczne. Wtedy baseny przechodzą swoje coroczne przeglądy techniczne, jak i naprawiane są usterki.

 

– Nasze obiekty wodne muszą przejść niezbędne prace konserwacyjne i czyszczenie – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR. Przede wszystkim trzeba wyczyścić niecki. To wymaga spuszczenia całej wody. Niecki trzeba oczyścić ręcznie i wykonać niezbędne naprawy. Następnie trzeba ponownie napełnić wodą, a potem wodę podgrzać i uzdatnić.

 

Dlaczego baseny nie działają akurat w wakacje? Jak tłumaczą urzędnicy, w tym czasie nie ma aż tylu klientów, ile mogłoby się wydawać. Z pływalni nie korzystają już m.in. zorganizowane grupy szkolne.

 

Od poniedziałku (17.07) wyłączona z użytku jest Strefa H2O oraz basen z przeciwprądem w Aqua Lublin. Obiekty będą nieczynne do 28 sierpnia. Od 31 lipca zamknięty zostanie basen olimpijski w Aqua Lublin, który pozostanie nieczynny do 21 sierpnia.

 

Czytaj więcej: Sprawdź, które baseny w Lublinie będą zamknięte

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.