Przemyt papierosów o wartości przekraczającej 2 mln zł

Papierosy z mrożonym pieczywem Fot. IAS w Lublinie
Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali transport nielegalnych papierosów. Wartość rynkowa zajętych papierosów to ponad 2,1 mln zł. Kontrabanda ukryta była w ciężarówce z ładunkiem mrożonego pieczywa.

Pudła z mrożonym pieczywem wypełnione paczkami papierosów

Papierosy na palecie z mrożonym pieczywem Fot. IAS w Lublinie
Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna prześwietlili urządzeniem RTG ciężarówkę wjeżdżającą z Białorusi. Obraz, który uzyskali, wskazywał, że w naczepie pojazdu, poza legalnym ładunkiem, znajdują się też inne wyroby.

Szczegółowa rewizja potwierdziła te podejrzenia. Pośród kartonowych pudeł zawierających mrożone pieczywo funkcjonariusze trafili też na pudła wypełnione paczkami papierosów.

W sumie zabezpieczono ponad 140 tys. paczek papierosów oznaczonych białoruskimi znakami akcyzy o wartości rynkowej ponad 2,1 mln zł.

Nielegalny towar zabezpieczono do postępowania karnego skarbowego. Dochodzenie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

To jeden z większych przemytów papierosów udaremniony na granicy w województwie lubelskim w tym roku.

Nagranie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.