Przemysław Czarnek ukarany naganą. Chodzi o „obraźliwe słowa dotyczące osób LGBT”

przemysław czarnek minister edukacji i nauki
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej naganą za „obraźliwe słowa dotyczące osób LGBT”. Nie jest to prawomocna decyzja.

O sprawie ukarania naganą ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka za obraźliwe słowa dotyczące osób LGBT poinformowała przewodnicząca komisji Monika Falej. Wnioski o ukaranie Czarnka złożyły: klub Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Monika Pawłowska, posłanki Lewicy: Magdalena Biejat, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Karolina Pawliczak oraz Anna Maria Żukowska, posłanka KO Monika Rosa, a także Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita.

„To nie są normalni ludzie”

Głos w sprawie zabrał Przemysław Czarnek, który postanowił odnieść się do decyzji Komisji Etyki Poselskiej.

„Nagana? Dla mnie ludzie ze zdjęcia z LA, chodzący nago w centrum miasta, nie są normalni. Jeśli są normalni dla członków Komisji Etyki, to jest ich problem, a nie mój. Jestem przekonany, że Prezydium Sejmu inaczej oceni tę oczywistą dla większości Polaków sprawę” – napisał na twitterze Czarnek.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.