Przemysław Czarnek nowym ministrem sprawiedliwości? Może zastąpić Zbigniewa Ziobrę

przemysław czarnek sejm
Poseł Pis Przemysław Czarnek | archiwum prywatne Przemysława Czarnka

Poseł PiS Przemysław Czarnek może zostać nowym ministrem sprawiedliwości, zastępując Zbigniewa Ziobrę – wynika z nieoficjalnych informacji. Decyzja zapadnie w poniedziałek.

W tym tygodniu mają zapaść decyzje w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości sugerują, że koalicja z Solidarną Polską i Porozumieniem już nie istnieje i możliwe jest usunięcie ze stanowisk ministrów Ziobry i Gowina, a co za tym idzie – powstanie rządu mniejszościowego.

Sytuacja ma związek m.in. z głosowaniem ws. nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. „Za” głosowało 176 posłów klubu PiS, przeciw było 38, a wstrzymało się 15. Przeciwko nowelizacji głosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski, w tym jej lider i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Decyzja o dymisji Zbigniewa Ziobry ma zapaść dzisiaj, w trakcie spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli kierownictwo zdecyduje o usunięciu Ziobry z rządu, a jego partii ze Zjednoczonej Prawicy, wtedy najpoważniejszym kandydatem na nowego ministra sprawiedliwości będzie poseł PiS Przemysław Czarnek.

Źródło: PAP

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.