Przelotne opady deszczu i ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem. Zobacz pogodę na dziś dla Lublina

Złamana gałąź przez silny wiatr
Złamana gałąź przez silny wiatr | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, którego należy spodziewać się dziś. W ciągu dnia prognozowane są przelotne opady deszczu.

Do wtorku włącznie pogodę w Polsce kształtował będzie układ niskiego ciśnienia znad Białorusi i Rosji sprowadzający do kraju wilgotne i chłodne powietrze z północy. Zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie mogą występować burze. Od środy do piątku klin wyżowy znad zachodniej Europy przesunie się nad Polskę i przeważać będzie słoneczna i ciepła pogoda. Kolejna zmiana nastąpi w niedzielę, ochłodzi się i zacznie padać deszcz.

Pogoda dziś w Lublinie

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna do 12°C. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla Lublina ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem IMGW obowiązuje w poniedziałek 3 października od godz. 15:00 do 20:00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.