Przejścia nie ma. Rozpoczęły się prace na Bramie Krakowskiej

Nie ma przejścia przez Bramę Krakowską
Nie ma przejścia przez Bramę Krakowską | fot. Dominik Wąsik

Do soboty potrwają prace związane z przebudową instalacji odgromowej na Bramie Krakowskiej. Do tego czasu piesi muszą chodzić naokoło, bo nie ma przejścia przez Bramę Krakowską.

Brama Krakowska zamknięta

W poniedziałek po godz. 8 przed Bramą Krakowską zaparkował ciężki sprzęt — dwa dźwigi. Po chwili teren został odgrodzony. Po jednej i po drugiej strony rozstawiono tablice informujące o obejściach dla pieszych, bo przejście przez Bramę Krakowska nie było już możliwe.

Obejście na Stare Miasto i plac Zamkowy z deptaka jest możliwe przez ul. Olejną, lub już bezpośrednio ul. Lubartowską w kierunku al. Tysiąclecia. Piesi mogą także skorzystać z obejścia przez ul. Królewską – Wieżę Trunitarską – ul. Jezuicką. Takie utrudnienia potrwają do soboty, 15 października.

Utrudnienia są związane z realizacją prac przy przebudowie instalacji odgromowej na Bramie Krakowskiej. Za prace odpowiedzialna jest spółka Eleenergia z Lublina, która złożyła najatrakcyjniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu. Swoje prace wyceniła na 189 tys. zł.

Nie ma przejścia przez Bramę Krakowską
Nie ma przejścia przez Bramę Krakowską | fot. Dominik Wąsik
Brama Krakowska zamknięta
Brama Krakowska zamknięta | fot. Dominik Wąsik
Dźwig przy Bramie Krakowskiej
Dźwig przy Bramie Krakowskiej | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.