Przejechała pieszej po stopie, odwiozła ją pod blok i odjechała. Policjanci szukają tej kobiety

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Banaszek

Policjanci poszukują sprawcy wypadku, do którego doszło w listopadzie w Lublinie. Samochód potrącił pieszą. Następnie kierująca odwiozła poszkodowaną na ławkę pod blokiem i odjechała.

Potrąciła pieszą i odwiozła ją pod blok

Do zdarzenia doszło w środę (8.11) około godz. 16:10 na ul. Filaretów w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym kobieta jechała w kierunku ul. Głębokiej. Na wysokości ul. Urmowskiego najechała na stopę pieszej, która właśnie przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Kierująca autem kobieta zatrzymała się i zainteresowała stanem poszkodowanej. Nie wezwała jednak pogotowia czy policji. Zaproponowała zszokowanej kobiecie, że podwiezie ją do domu, na co zresztą przystała. Pomogła jej wsiąść do samochodu i podjechała pod wskazany adres i zostawiła na ławce pod blokiem.

Po chwili kierująca wsiadł do samochodu i odjechała, nie zostawiając poszkodowanej choćby numeru telefonu. Poszkodowana piesza zgłosiła sprawę na policję.

„Jeżeli ktoś były świadkami zdarzenia, posiada nagranie z rejestratora jazdy lub ma wiedzę na temat uczestników, proszony jest o zgłoszenie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu: 47 811 58 75, ewentualnie z najbliższą jednostką policji pod numerem 112. Policjanci proszą świadków, by podczas kontaktu powołali się na numer sprawy: RSD – 229/2023.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.