Przejechał na zielonej strzałce bez zatrzymania. Na przejściu dla pieszych była kobieta z dzieckiem

zielona strzałka rondo dmowskiego
Kierowca renault przejechał przez pasy tuż przed kobietą z dzieckiem | fot. nadesłane

Nasz Czytelnik przesłał nam nagranie groźnej sytuacji. Kierowca renaulta przejeżdża bez zatrzymania na zielonej strzałce. Na przejściu była kobieta z dzieckiem.

Sytuacja miała miejsce dzisiejszego poranka na al. Tysiąclecia w Lublinie. Na przesłanym nagraniu do naszej redakcji widać jak kierowca volkswagena dojeżdża do skrzyżowania z al. Unii Lubelskiej.

Wykorzystując strzałkę do skrętu warunkowego w prawo, skręca, nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych, na którym przechodziła kobieta z dzieckiem z lewej na prawą stronę.

Kobieta w ostatnim momencie zauważa nadjeżdżający samochód i udaje się jej zatrzymać wózek z dzieckiem, który pchała. Kierowca na ukraińskich tablicach rejestracyjnych nic sobie z tego nie robi i jedzie przed siebie.

Nagranie

Przypomnijmy, że w sytuacji, gdy na sygnalizatorze pali się strzałka do skrętu warunkowego, nie możemy ot tak wjechać na skrzyżowanie. Strzałka to pozwolenie warunkowe na przejazd przez skrzyżowanie. Musimy zatem bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa uczestnikom ruchu, którzy mają zielone światło.

Za nie zatrzymanie się przed sygnalizatorem, tylko (nawet powolny) przejazd mimo świecenia zielonej strzałki jest traktowane jako przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i grozi za to mandat od 300 do 500 zł i 6 punktów karnych.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „Po co się zatrzymywać na strzałce, przecież ja wszystko doskonale widzę”…

  2. Ciekawe dlaczego zatrzymał się dalej. Bał się cwaniak zderzenia z innym autem ale na pieszych już nie zwrócił uwagi.

  3. Oczywiście karcę kierowcę za zachowanie ale gdybym była matką i chciała przejść przez pasy z wózkiem to zdecydowanie ciagnęłabym go za sobą. Może to głupio wygląda ale zdrowie i życie dziecka jest najważniejsze i właśnie w takich sytuacjach takie postępowanie matki jest jak najbardziej na miejscu

  4. Był daleko od tej kobiety więc nie wiem o co tyle krzyku.
    Minusem sytuacji jest to że nie zatrzymał sie na zielonej strzałce, ale chyba każdy kiedyś złamał prawo.