Przejazdy dla kobiet w Bolt. Kierowcami mają być tylko i wyłącznie kobiety

bolt
Zdjęcie ilustracyjne: samochód Bolt | fot. Dominik Wąsik

Bolt wprowadził w Lublinie przejazdy dla kobiet realizowane tylko przez kobiety w ramach usługi „kobiety dla kobiet”. To odpowiedź na rosnącą plagę gwałtów w taksówkach.

Bolt uruchamia w Lublinie kategorię łączącą pasażerki z kierowczyniami

Nowa kategoria dostępna dla wszystkich kobiet w aplikacji Bolt, będzie łączyć pasażerki oraz kierowczynie. Odtąd każda użytkowniczka aplikacji będzie mogła zamówić przejazd z kierowczynią. Na początek nowa kategoria będzie dostępna w 9 polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

„Uruchomienie kategorii „Kobiety dla Kobiet” to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy. To także dowód na to, że jako firma chcemy się rozwijać i nieustannie polepszać jakość usług, świadczonych za pomocą naszej aplikacji” – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

W aplikacji Bolt dla kierowców i kierowczyń dostępne jest rozwiązanie pozwalające na śledzenie przejazdu oraz przycisk alarmowy łączący z numerem alarmowym 112 bezpośrednio z aplikacji. Ponadto kierowczynie będą miały możliwość odrzucenia przejazdu, np. w przypadku jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zamiast uruchamiać nową kategorie wystarczyło by weryfikować kierowców. Uważam że taka usługa dyskryminuje mężczyzn jako kierowców ! Jak by Bolt weryfikował kierowców to nie było by gwałtów. Zauważmy , że gwałty i zaczepki w Bolt-ach zdarzają się w 99% poprzez obcokrajowców – Polacy szanują swój zawód i nie odpier* manjan !

  2. Nie zgadzam się z Panem(ią) Mazzy. Jechałam Boltem i zamiast zapłacić 12 zł za przejazd kierowca zaproponował mi pojechać do hotelu żeby „dogadać się”. I to był polak „szanujący swój zawód!”

  3. Dyskryminacja i tyle!!! w takim razie powinna być też usługa, facet jeździ tylko z facetem. Nie uważam tego za fair, aby tak szanującą się firma jak bolt dopuszczała się takich dyskryminujących praktyk.

  4. Super pomysł! Mieszkam na dość oddalonym od miasta osiedlu gdzie nie ma dobrego oświetlenia ani bliskich sąsiadów. Ostatnio wybierając się wieczorem na miasto z przyjaciółką wolałam pojechać własnym samochodem niż taksówką czy boltem. Miałam kiedyś przypadek gdy kierowca bolta użyczył mojego numeru telefonu do pisania smsow czy się z nim umówię. Pisał do mnie dwa dni z rzędu co w koncu było irytujące, ponieważ nie byłam zainteresowana. Z kolei kierowca taksówki proponował mi wprost spotkanie i sesje zdjęciową. Gość po 40stce proponuje takie rzeczy 20stolatce. To było około 3 w nocy. Wysiadłam na środku drogi i przeszłam do domu 2 km pieszo.

  5. Jak mozna bylo pozwolic na zatrudnianie kierowców bez rekrutacji selekcji i badań.Wlos się jeży na glowie jak słyszę że trzeba szkolić kierowców aby wiedzieli jak się zachowywać wobec kobiet,albo kobieta ma przewozić kobiety żeby były bezpieczne.Czy to trzeci świat czy jeszcze Polska

  6. Trzeci świat? Może i tak a to przez tych którzy na widok spódnicy nie mohs się powstrzymać

  7. Kolejna seksistowska usługa wobec mężczyzn. Powinno być to skierowane do prokuratury.