Przedszkole i liceum pod jednym dachem. Dwa przedszkola trafią na ul. Farbiarską

VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Farbiarskiej
VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Farbiarskiej | fot. Dominik Wąsik

Na dole przedszkole, na górze liceum. Radni na czwartkowej sesji rady miasta zdecydowali o przeniesieniu dwóch przedszkoli do budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej.

Przeprowadzka przedszkolaków do licealistów

Do budynku przy ul. Farbiarskiej 8, gdzie obecnie funkcjonuje VII Liceum Ogólnokształcące, od 1 września mają przeprowadzić się przedszkolaki. Chodzi o przedszkola nr 14 z ul. Bronowickiej oraz nr 26 z ul. Dożynkowej. Liceum ma funkcjonować na piętrze, zaś przedszkole na parterze.

Podczas czwartkowej sesji rady miasta protestowali rodzice uczniów VII LO, którzy sprzeciwiają się przeniesieniu przedszkoli w budynku liceum. Uważają, że takie sąsiedztwo zakłóci naukę uczniów liceum. Mimo to, uchwała została przyjęta zdecydowaną większością głosów.

„Zmiana miejsca Przedszkola nr 14 jest konieczna ze względu na zły stan techniczny budynku przy ul. Bronowickiej 3. Generalny remont i przebudowa budynku wymagają znacznych nakładów finansowych” – czytamy w uzasadnieniu przyjętej uchwały ws. przeniesienia przedszkola nr 14 na Farbiarską.

Uczniowie VII LO na czas prac adaptacyjnych parteru budynku do funkcji przedszkola (5 miesięcy – przyp. red.) będą musieli się przenieść na ul. Krochmalną. Projekt zakłada utworzenie 9 sal zajęć, toalet, szatni, pomieszczeń pomocniczych. Cztery wejścia dla przedszkolaków zaprojektowano od strony północnej, natomiast wejścia dla licealistów od strony południowej. Wejście główne do szkoły będzie się mieściło jak obecnie, od strony ul. Farbiarskiej.

W ramach przebudowy zostanie na nowo urządzony cały teren wokół szkoły, m.in. powstaną dojścia i chodniki o powierzchni 400 mkw, droga wewnętrzna pożarowa, miejsca parkingowe, stojaki na rowery, plac zabaw, nowe oświetlenie całego terenu. Wokół szkoły zostanie uporządkowana zieleń oraz posiane będą nowe trawniki. Zmodernizowany parter budynku zapewni miejsca dla 225 dzieci.

Swoją opinię w tej sprawie musi jeszcze wydać Kuratorium Oświaty w Lublinie. Niedawno Kuratorium Oświaty wydało negatywną opinię w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej w Lublinie. Władze miasta chciały zlikwidować placówkę, a uczniów przenieść do podstawówki nr 25 przy ul. Sierocej.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.