Przedłuży się budowa mostu na ul. Żeglarskiej. Wykonawca prosi o dodatkowy czas

Postęp prac na budowie mostu na ul. Żeglarskiej - stan na 6 października
Postęp prac na budowie mostu na ul. Żeglarskiej - stan na 6 października | fot. Dominik Wąsik

Wykonawca nowego mostu w ciągu ul. Żeglarskiej w Lublinie zwrócił się do miasta o zmianę terminu realizacji inwestycji na przyszły rok, argumentując to problemami z dostępnością stali.

Most na ul. Żeglarskiej dopiero pod koniec stycznia 2023 r.

Mimo zapewnień miasta, iż wykonawca budowy nowego mostu w ciągu ul. Żeglarskiej zdąży z realizacją zadania, już wiemy, że tak się nie stanie. „Wykonawca zwrócił się o zmianę terminu zakończenia realizacji inwestycji z 29 listopada 2022 r. na koniec stycznia 2023 r., sygnalizując problemy z dostawą stali” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zgodnie z umową nowy most na ul. Żeglarskiej powinien być gotowy do 29 listopada 2022 r. Nie trzeba było być ekspertem, by widząc postęp prac na budowie, ocenić, że nie ma najmniejszych szans na ukończenie inwestycji w założonym terminie. O problemach z dostępnością stali spółka Primost Południe z Będzina alarmowała już od wakacji.

Ratusz nie może wydłużyć terminu

Urzędnicy nie podjęli jeszcze decyzji o przedłużeniu terminu budowy do 31 stycznia przyszłego roku. I na razie takiej decyzji nie będzie, ponieważ inwestycja jest współfinansowana z unijnych pieniędzy, którymi zarządza Urząd Marszałkowski. Warunkiem otrzymania dotacji był fakt, że most powinien być dopuszczony do użytkowania przed końcem tego roku.

„Możliwości przedłużenia końcowego terminu realizacji dla całego projektu będzie tematem rozmów z Urzędem Marszałkowskim, jako Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego. Na dzień dzisiejszy umowa z wykonawcą nie została aneksowana i aktualnym terminem zakończenia prac pozostaje 29 listopada” – przyznaje Stryczewska.

AKTUALIZACJA: Ta informacja nie spodoba się mieszkańcom i kierowcom. Budowa mostu przedłuży się o kolejne miesiące

Jak wygląda postęp prac?

„Aktualnie trwają prace przy wytwarzaniu konstrukcji stalowej. Część ekipy została oddelegowana do Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Grybowie, gdzie powstaje obecnie konstrukcja mostu. Prace prowadzone są również w soboty i niedziele. Dostawa pierwszej części konstrukcji do Lublina jest planowana jeszcze w październiku” – informuje Stryczewska.

Zobacz także: Budowa mostu w ciągu ul. Żeglarskiej. Tak wygląda postęp prac na 1,5 miesiąca przed zakończeniem prac [zdjęcia]

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Żeby do czerwca się wyrobili będzie dobrze. Tak to jest jak wybiera się najtańszą ofertę a nie ta taka najbardziej wiarygodna środkowa. Zawsze tak jest że prosi się o te 3 mięs bo zawsze niby są jakieś problemy.