Przedłużą ulicę Bohaterów Monte Cassino. Prezydent podpisał umowę na dofinansowanie budowy

Prezydent miasta Krzysztof Żuk w dniu dzisiejszym podpisał umowę na przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino. Projekt uzyskał 85-procentowe dofinansowanie.

Przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła Sławin. Swoimi parametrami będzie to droga niemal identyczna jak oddane w 2014 r przedłużenie al. Solidarności. Dwujezdniowa arteria będzie tworzyła dwupoziomowe skrzyżowanie z ul. Nałęczowską, a następnie estakadami pobiegnie nad Suchą Doliną i ciekiem spod Konopnicy. W ramach tego zadania przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Wojciechowską oraz ul. Nałęczowską oraz sama ul. Nałęczowska na odcinku ok. 600 m.

– To dla nas jedna z kluczowych inwestycji drogowych w Lublinie, tym bardziej cieszy uzyskanie maksymalnego dofinansowania. Budowa pozwoli nam wyprowadzić ruch z południa miasta wprost na obwodnicę i drogę ekspresową – powiedział Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk.

Zarząd Dróg i Mostów posiada już Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. We wrześniu planowane jest ogłoszenie przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim.

Całkowita wartość projektu to 191 mln zł zaś kwota dofinansowania to 155 mln zł.

(fot. UM Lublin)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.