Przed szóstą rano rozległ się alarm, w oknie życia był chłopiec. To pierwszy taki przypadek od powstania tego miejsca

Okno Życia w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
Okno Życia w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia | materiały prasowe

Malutkiego chłopca znaleziono dziś o godz. 5:45 w oknie życia Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. To jedno z dwóch takich miejsc w mieście. Dziecko, zgodnie z procedurami, trafiło do szpitala. To pierwszy taki przypadek od momentu utworzenia Okna w 2021 roku.

Pierwsze dziecko w Oknie Życia

Alarm rozległ się w piątek 12 maja o godz. 5:45 rano. W oknie życia przy ulicy Lędzian w Lublinie leżało dziecko. – „Jest to żywy noworodek. Chłopiec został natychmiast zaopiekowany przez zespół medyczny oddziału stacjonarnego Hospicjum” – mówi ojciec Filip Buczyński, dyrektor Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Dziecko, mimo braku widocznych obrażeń, trafiło jednak do szpitala, w celu dokładnego sprawdzenia stanu zdrowia.

„Chłopiec w stanie stabilnym zgodnie z procedurami został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala. Dzwonek alarmujący o otwarciu naszego okna życia zadzwonił po raz pierwszy” – informuje ojciec Filip Buczyński.

Okno życia w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia funkcjonuje od grudnia 2021 r. W Lublinie funkcjonują dwa okna życia: pierwsze w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej, a drugie w Hospicjum dla Dzieci przy ul. Lędzian.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Żyj zdrowo!
    Ktoś Cię zaadoptuje.
    Będziesz szczęśliwy!!!