Przed nami zmiana czasu na letni. Przestawiamy zegarki o godzinę do przodu

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na czas letni. W Polsce o godzinie 2 przestawiamy zegarki na godzinę 3. Czyli pośpimy o godzinę krócej.

Przejście z czasu astronomicznego, potocznie nazywanego zimowym, na czas letni, bywa kłopotliwe. Przesunięcie wskazówek zegarków z godz. 2:00 na 3:00 w nocy z soboty na niedzielę skraca czas na sen o godzinę.

Pewnym pocieszeniem jest fakt, że dzięki temu zabiegowi zyskujemy dodatkową godzinę światła słonecznego wieczorami (kosztem poranka). Jest to jednak zmiana, którą przechodziliśmy wielokrotnie, więc i tym razem zniesiemy dzielnie tę niedogodność.

Zmiana czasu na letni nie tylko w Polsce

W Polsce zmiana czasu po raz pierwszy została wprowadzona w okresie międzywojennym. Z kilkuletnimi przerwami system ten funkcjonuje do dziś. Wiele krajów na całym świecie przestawia zegarki w lecie i w zimie. Czas letni i zimowy występuje też w państwach takich jak np.: Stany Zjednoczone Kanada Meksyk Australia i Nowa Zelandia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.