Przed nami nietypowa pełnia Księżyca 2020. Będzie jej towarzyszyć wyjątkowe zjawisko

moon 1859616 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Przed nami pierwsza pełnia Księżyca w 2020 roku. Przypada ona na piątek, 10 stycznia i jest to wyjątkowy czas, gdyż będziemy mieć do czynienia z półcieniowym-częściowym zaćmieniem Księżyca.

Pełnia Wilczego Księżyca 10 stycznia 2020 roku

W piątek 10 stycznia nastąpi pierwsza pełnia księżyca w 2020 roku. Dlaczego jest uważana za wyjątkową? Z tego względu, że będzie jej towarzyszyć fascynujące zjawisko – półcieniowe-częściowe zaćmienie Księżyca. Pełnia Wilczego Księżyca zrobi spektakularne widowisko. Apogeum będzie miało miejsce 10.01.2020 o godz. 19:22.

Czym jest Wilczy Księżyc? 

Styczniowy Księżyc według podań ma magiczną moc i wpływa na nastrój. Dlatego podczas pełni Wilczego Księżyca niektórzy czują się zmęczeni i poddenerwowani. Wiele osób narzeka wtedy na problemy ze snem. 

Nazwa Wilczy Księżyc pochodzi od rdzennych Amerykanów i Europejczyków, którzy w średniowieczu nazwali styczniową pełnię w odniesieniu do wycia głodnych wilków, które narzekały na niedostatek pożywienia w środku zimy. Inne nazwy tej pełni to Stary i Lodowy Księżyc.

Księżyc w pełni występuje co 29,5 dni, gdy wskutek przesuwania się w stronę Ziemi znajdzie się dokładnie naprzeciwko Słońca. Promienie słoneczne odbijają się od jego pełnej tarczy i na niebie ukazuje się jako błyszczący, idealnie okrągły dysk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.