Przed nami jesienna edycja Restaurant Week. Za nieduże pieniądze do najlepszych restauracji

RWP18J Przygotowanie dania
Przed nami jesienna edycja Restaurant Week w Lublinie | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Ponad dwadzieścia restauracji z Lublina weźmie udział w szóstej odsłonie festiwalu Restaurant Week, który odbędzie w dniach 17-31 października. Trzydaniowe menu będzie można zjeść za 49 zł.

W tej edycji festiwal Restaurant Week odbędzie się pod hasłem „Destynacja Restauracja”, które nawiązuje do odkrywania kuchni świata, poprzez polską scenę restauracyjną. To dzięki restauracjom możemy „podróżować” i odkrywać nowe, nieznane i zaskakujące smaki.

Podróżowanie przez jedzenie daje możliwość przeniesienia się w odległe zakątki świata za pośrednictwem smaków i aromatów wydobywających się z oryginalnych przypraw. Restauracje specjalizujące się w kuchniach świata, to doskonały pretekst do tzw. City Break z ominięciem długich kolejek na lotniskach oraz korków na autostradach.

Restaurant Week, czyli trzydaniowe menu za 49 zł

Restauracje zgłoszone do projektu Restaurant Week przez dwa tygodnie oferują specjalne, degustacyjne menu w cenie 49 zł od osoby. Cena menu jest obniżona średnio o 50 proc. od ceny regularnej za proponowany zestaw. Oferta jest skierowana zarówno do osób preferujących kuchnię mięsną, jak i wegetariańską.

Jesienna edycja Restaurant Week w Lublinie

W każdym lokalu będzie można spróbować trzydaniowego, popisowego menu szefa kuchni składającego się z przystawki lub zupy, dania głównego i deseru. W festiwalowych jadłospisach znajdziemy takie pozycje, jak m.in. risotto bianco z okoniem morskim podawane z scorzonerą i solonym serem ricotta, polędwiczka wieprzowa w czekoladzie z pieczonym kalafiorem i boczniakiem na maśle, ślimaki w sosie pomidorowym czy crepe suzette z lodami waniliowymi.

W tym roku w ramach każdej rezerwacji na wszystkich gości będzie czekać bonus od sponsorów wydarzenia w postaci drinku Martini Tonic oraz woda Kropla Délice.

Restaurant Week 2018 Lublin – lista restauracji

1. 16 Stołów
2. 2 PI ER
3. Bianco – Hotel Luxor
4. Bombardino
5. Chapter One by Piotr Kwiatosz
6. Dwór Choiny
7. EGO – Hotel Alter
8. Grodzka 15
9. Hotel Piano
10. Hotel Victoria
11. Lovomotivia
12. Małe Indie
13. MUSI SUSHI
14. NÓŻ
15. Od Kuchni
16. Pałeczkami Sushi
17. The Olive – Hotel Ilan
18. Perłowa Pijalnia Piwa
19. Sarzyński
20. Studnia
21. Szczupak LubLIN

Listę restauracji wraz ze szczegółowym menu można znaleźć na stronie restaurantweek.pl. Po wybraniu miejsca i daty należy opłacić rezerwację. Następnie na podany adres mailowy wysyłany jest kupon rezerwacyjny. Festiwal potrwa od 17 do 31 października, ale nie warto zwlekać z rezerwacją do ostatniej chwili, bo ilość rezerwacji jest ograniczona.

Mamy dla Was zaproszenia

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na jesienną edycję Restaurant Week w Lublinie. Rozdamy je już w najbliższych dniach na łamach naszego serwisu. Szczegóły wkrótce! 😉

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.