Przechodnie zauważyli osobę wiszącą na drzewie. Bez chwili namysłu ruszyli z pomocą

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Właściwą postawą wykazało się czterech mieszkańców Puław, którzy uratowali życie 29-latka, kiedy ten próbował odebrać sobie życie. Mężczyźni zachowali zimną krew i ruszyli z pomocą.

Do zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem na terenie Puław. Dyżury komendy w Puławach odebrał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo. Jak się okazało, przeszkodzili mu w tym przypadkowi świadkowie, którzy postanowili zareagować.

Z ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mężczyzna z powodów osobistych wybiegł z domu i na podwórku usiłował odebrać sobie życie. Zauważyli to przechodzący ulicą czterej mężczyźni, którzy natychmiast zareagowali i ruszyli z pomocą.

Żeby pomóc 29-latkowi dwóch z nich musiało wejść na kilkumetrowe drzewo i odwiązali linę z gałęzi. Po ułożeniu mężczyzny na ziemi, natychmiast podjęli czynności ratownicze, które kontynuowali do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Ich działania okazały się skuteczne i mężczyzna odzyskał przytomność. Został przewieziony do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.