Przechodnie zauważyli osobę wiszącą na drzewie. Bez chwili namysłu ruszyli z pomocą

szubienica powieszenie 24120543
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Właściwą postawą wykazało się czterech mieszkańców Puław, którzy uratowali życie 29-latka, kiedy ten próbował odebrać sobie życie. Mężczyźni zachowali zimną krew i ruszyli z pomocą.

Do zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem na terenie Puław. Dyżury komendy w Puławach odebrał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo. Jak się okazało, przeszkodzili mu w tym przypadkowi świadkowie, którzy postanowili zareagować.

Z ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mężczyzna z powodów osobistych wybiegł z domu i na podwórku usiłował odebrać sobie życie. Zauważyli to przechodzący ulicą czterej mężczyźni, którzy natychmiast zareagowali i ruszyli z pomocą.

Żeby pomóc 29-latkowi dwóch z nich musiało wejść na kilkumetrowe drzewo i odwiązali linę z gałęzi. Po ułożeniu mężczyzny na ziemi, natychmiast podjęli czynności ratownicze, które kontynuowali do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Ich działania okazały się skuteczne i mężczyzna odzyskał przytomność. Został przewieziony do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.