Przebudowa ul. Herberta. Utrudnienia potrwają przez kilka tygodni

Ulica Herberta w Lublinie
Ulica Herberta w Lublinie | fot. Mapy Google

3 listopada rozpocznie się przebudowa ul. Herberta w Lublinie. Kierowcy mogą spodziewać się sporych utrudnień. Roboty przewidziano na co najmniej trzy tygodnie.

Remont ul. Herberta

W związku z przebudową ul. Herberta na odcinku od ul. Zemborzyckiej do ul. Dunikowskiego, od 3 do 27 listopada zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Na przebudowywanym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zawężenie jezdni w rejonie prowadzonych robót.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Herberta – Przybylskiego zostanie wyłączona. Na czas frezowania nawierzchni oraz układania warstw bitumicznych na połowie jezdni drogowcy wprowadzą ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Przy pracach związanych z remontem lub budową chodnika piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy.

Zaplanowano frezowanie zniszczonej jezdni, ustawienie krawężników oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Do tego powstaną dwie zatoki autobusowe, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki i zjazdy. Drogowcy przebudują również parking, wykonają poszerzenie miejsc parkingowych oraz nowe równoległe zatoki postojowe.

Koszt przebudowy to ponad 1,4 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.