Przebudowa ronda przy Gali. Palownice wzmacniają podłoże pomiędzy dwoma rzekami

IMG 20190320 072951
Palowanie terenu ul. Fabrycznej | fot. Dominik Wąsik

Od kilku dni trzy palownice pracują na terenie przebudowywanego ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej. Łącznie w miejscu prowadzonych prac zostanie wwierconych ok. 7500 pali.

Aktualnie prace na przebudowywanym rondzie Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej koncentrują się na stabilizacji podłoża poprzez wwiercanie w ziemię betonowych pali. Do tego wykorzystywane są dwie palownice drogowe i jedna mostowa.

Jedna z palownic drogowych pracuje w rejonie galerii handlowej Gala, a druga umacnia podłoże pod nowy odcinek Al. Zygmuntowskich. Natomiast palownica mostowa pracuje na skraju koryta rzeki Czerniejówka i wwierca pale wielkośrednicowe pod nowy obiekt.

„Będzie ich w sumie 44 po obu stronach rzeki, 22 na stronę. Na wschodnim brzegu Czerniejówki – 9 jest już gotowych. Po zakończeniu prac przy wzmocnieniu podłoża, pale przejdą próbne obciążenia” – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Na terenie budowy wykonywane są także prace modernizacyjne sieci podziemnych usuwaniu kolizji. – „Biorąc pod uwagę teren, na którym działa wykonawca i czasy kiedy powstawała istniejąca infrastruktura podziemna – niespodzianki są czymś normalnym. Ważne, że wykonawca na razie radzi sobie z nimi z pozytywnym skutkiem” – dodaje Kieliszek.

Aktualny stan zaawansowania zadania to 18 procent. Prace na przebudowywanym rondzie Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej mają zakończyć się do końca października.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.