Menu

Przebudowa deptaka w Lublinie. Nie będzie kar za opóźnienie

IMG 3877
Przebudowa deptaka w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ratusz wyznaczył nowy termin ukończenia prac przy przebudowie deptaka. Wykonawca nie zostanie obciążony karami za opóźnienie.

Przypomnijmy, że przebudowa deptaka ruszyła w połowie lutego i powinna zakończyć się 15 maja. Tego terminu nie udało się dotrzymać. Zgodnie z podpisaną umową pomiędzy Ratuszem firmą Strabag, za każdy dzień opóźnienia wykonawca musi zapłacić 600 złotych. Tak się jednak nie stanie.

– Brak jest podstaw do naliczenia kar umownych, ponieważ przesunięcia w terminie zakończenia prac są niezależne od wykonawcy robót. Umowa na realizację prac została aneksowana – mówi Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Przedłużające się prace utrudniają nie tylko poruszanie się pieszym, ale także są problemem dla działających lokali i restauracji przy deptaku. Prowadzone prace uniemożliwiają także na uruchomienie ogródków kawiarnianych, które powinny funkcjonować od kwietnia/maja.

Kolejnymi problemami, które wpłynęły na opóźnienie są nieplanowane prace m.in. prace archeologiczne studni przy Bramie Krakowskiej oraz wymiana kanalizacji deszczowej.

– Wykonawca musiał wymienić istniejącą kanalizację deszczową z uwagi na jej bardzo zły stan. Podstawowa umowa nie przewidywała tych prac, jednak po zdjęciu nawierzchni okazało się, że kanalizacja została zniszczona przez samochody poruszające się po deptaku i wymaga naprawy – wyjaśnia Joanna Bobowska.

Zgodnie z nowymi ustaleniami główny ciąg pieszy ma być gotowy do końca maja. Cały deptak ma być ukończony do 30 czerwca, a termin zakończenia wszystkich prac związanych z przebudowa deptaka i pl. Łokietka został wyznaczony do 13 lipca.

Co udało się już zrealizować?

Wykonawca zrealizował podbudowę oraz ułożył chudy beton na całym odcinku deptaka od Placu Litewskiego do Ratusza. Na tym odcinku wymieniono kanalizację deszczową i przykanaliki do rur spustowych oraz wymieniono okablowanie oraz elementy infrastruktury.

Obecnie realizowane są roboty dotyczące układania nawierzchni w środkowej części deptaka (droga pożarowa z szarej kostki), wykonano odcinek od Ratusza do ul. Świętoduskiej (ułożona jest kostka i zafugowana, wykonane jest odwodnienie powierzchniowe bez rusztów). Wykonawca rozpoczął układanie kostki na kolejnym odcinku deptaka od Placu Litewskiego w kierunku Ratusza.

Na Placu Łokietka trwa rozbiórka starej nawierzchni i korytowanie gruntu pod podbudowę. Trwają także przygotowania do dalszych prac archeologicznych, układane są nowe kable elektryczne.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Rozpoczął sie e połowie lutego a zakończyć miał sie 15 lutego ?