Przebudowa deptaka w Lublinie. Już wiadomo ile może kosztować

IMG 20171206 103128 594 resized 20171207 052048191
Deptak w Lublinie na chwilę przed remontem | fot. Dominik Wąsik

Blisko 13 mln złotych może kosztować przebudowa deptaka w ciągu Krakowskiego Przedmieścia. Roboty mają zakończyć się w maju przyszłego roku.

Nowy deptak ma być przedłużeniem Placu Litewskiego. Przebudowa i renowacja deptaka obejmie odcinek od ul. Kapucyńskiej do ul. Lubartowskiej wraz z Placem Władysława Łokietka.

Zakres prac obejmuje przebudowę istniejącego odcinka ciągu pieszego i układu drogowego na pl. Łokietka, budowę oświetlenia, iluminacji, małej architektury, a także zieleń.

Patrząc w kierunku Bramy Krakowskiej zieleń zlokalizowana zostanie po lewej stronie deptaka, zaś oświetlenie nawiązujące do zastosowanego w części parkowej Placu Litewskiego – po prawej stronie. Wzdłuż deptaka będą ustawione ławki wokół drzew, miejsca na ogródki kawiarniane, przy Bramie Krakowskiej pojawią się nowe drzewa.

Obecna jezdnia ul. Lubartowskiej i ul. Królewskiej zostanie podniesiona tak, aby znajdowała się na tym samym poziomie co deptak. Zlikwidowany będzie buspas.

Budimex kontra Strabag

O kontrakt walczą walczą dwie firmy: Strabag, oferujący wykonanie inwestycji za 12,8 mln zł oraz Budimex z ofertą opiewającą na kwotę 13,3 mln złotych. Obie oferty mieszczą się w budżecie, który ratusz przeznaczył na to zadanie – 13,85 mln zł.

Urzędnicy nie mają wiele czas, by wybrać wykonawcę. Przebudowa deptaka musi ruszyć już w styczniu, ponieważ termin zakończenia prac wyznaczono do połowy maja przyszłego roku.

Urzędnicy przekonują, że nie zamknie deptak na czas remontu, ale też nie obędzie się bez utrudnień.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Proponował bym odrazy zamknąć ruch kołowy w rejonie przejścia dla pieszych przy Bramie Krakowskiej bo na zamontowanie świateł nie ma co liczyć .Nie będzie problemu z bezpieczeństwem w tym rejonie.ZTM komunikację miejską niech poprowadzi na około.

  2. Tylko niech sie postaraja z renowacja zeby nie bylo jaj jak z placem litewskim:)