Przebudowa al. Tysiąclecia. Przesuną przystanek autobusowy przy dworcu PKS

przystanek autobusowy al tysiąclecia lublin e1478164164923
cof

Trwa przebudowa al. Tysiąclecia po stronie dworca PKS. Jeszcze w tym tygodniu tymczasowo przeniesiony zostanie jeden z przystanków komunikacji miejskiej.

Przesunięty ma być przystanek znajdujący się bliżej budynku dworca. Ten, z którego odjeżdżają autobusy komunikacji miejskiej numer: 2, 10, 18, 23, 29, 31, 32, 34 i 57.

– Przystanek będzie przeniesiony za przejście dla pieszych obok hali Nova w kierunku ul. Lubartowskiej. Tu, gdzie jest szeroki chodnik przy ogrodzeniu Bazaru – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Do czasu wybudowania nowej zatoki będą więc nadal funkcjonowały dwa przystanki, z tym że jeden z nich czasowo będzie funkcjonował na wysokości stoisk targowych.

Tymczasowe przeniesienie przystanku wiążę się z utrudnieniami dla kierowców. Oznacza to zmniejszenie liczby pasów, z których będą mogli korzystać kierowcy. Na tym odcinku al. Tysiąclecia ma trzy pasy ruchu. Ten najbliżej Bazaru będzie przeznaczony na zatrzymywanie się autobusów.

W tym czasie należy spodziewać się ekip brukarzy, którzy będą modernizowali chodniki, a także budowali nową, 100m zatokę przystankową. – Przy zatoce staną trzy wiaty ponadstandardowe, trzy wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej oraz dwa kioski – informuje Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM.

Po zakończeniu tych prac, na al. Tysiąclecie w rejonie dworca będzie jeden duży przystanek. A więc przystanek znajdujący się bliżej ronda im. Romana Dmowskiego zostanie wówczas zlikwidowany.

W ramach przybudowy zostanie również wytyczony bus-pas. W ramach inwestycji wzdłuż jezdni poprowadzone zostaną nowe ciągi piesze i droga dla rowerów.

(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.