Prowadził auto dostawcze mając 2 promile alkoholu w wydychanym. Mężczyzna usłyszy zarzuty. Ostrzejsze kary dla pijanych

Kontrola drogowa Policji
WOJEWÓDZKIE DZIAŁANIA „ALKOHOL I NARKOTYKI” | fot. policja

Mężczyzna w wieku 44 lat, pochodzenia ukraińskiego, prowadzący dostawczego Renault, miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Przemieszczał się pojazdem w sposób niebezpieczny, poruszając się wężykiem po drogach Poniatowej. Niebezpieczną jazdę zauważył świadek, który niezwłocznie skontaktował się z numerem alarmowym. Kierowca ciężarówki wkrótce stanie przed sądem.

Weekend na podwójnym gazie

W niedzielę w Poniatowej około godziny 21:00 dyżurny opolskiej komendy odebrał zgłoszenie od świadka, informującego, że pojazd marki Renault przemieszcza się po drodze poruszając się tzw. wężykiem. Z trudem utrzymywał właściwy tor jazdy.

alkomat podlaska 3
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Na miejscu patrol policji potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało za kierownicą Renault siedział 44-latek narodowości Ukraińskiej. Mężczyzna był piany, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Grzywna i zakaz do 3 lat prowadzenia pojazdów dla kierowcy

44-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

prawo jazdy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Widzisz dziwne zachowanie na drodze – reaguj!

Osoby prowadzące pojazdy w stanie nietrzeźwości stwarzają rzeczywiste niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, lecz także dla innych uczestników ruchu drogowego, często będąc sprawcami poważnych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego ważne jest, abyśmy reagowali na tego rodzaju sytuacje. Każde anonimowe doniesienie przekazane policji przyczynia się do usunięcia z dróg kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości. Dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Zero taryfy ulgowej dla pijanych kierowców

W wyniku zmian w kodeksie karnym, które weszły w życie od 1 października tego roku, wprowadzono surowsze kary, zwłaszcza dla kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym – będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności. 

sąd sędzia prawo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dotychczas niektórzy kierowcy próbowali tłumaczyć się, że wypili alkohol po wypadku.  Takie zachowania nie będą bezkarne. Nowe regulacje przewidują również identyczne sankcje dla prowadzącego pojazd, który pił alkohol po wypadku, a przed zbadaniem przez policję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.