Protest studentów w Lublinie. Tak wyglądała manifestacja [ZDJĘCIA]

protest studentów w lublinie

W środę w największych miastach Polski odbyły się protesty studentów przeciwko obecnemu rządowi. W Lublinie frekwencja była dużo niższa niż zakładali organizatorzy.

 

Organizatorzy podczas zgłaszania zgromadzenia publicznego deklarowali ok. 250 uczestników, lecz rzeczywistość była inna. Na pikietę przyszło ok. 50 osób. Oprócz studentów, w proteście wzięli też udział przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, ONR i partii Razem.

 

Przed rozpoczęciem manifestacji przedstawiciel ONR stał z megafonem i mówił, że nie tak powinna wyglądać manifestacja, że studenci powinni nie iść na uczelnie tylko wyjść na ulicę i protestować. Manifestacja przebiegała spokojnie, były tylko przedstawiane postulaty przez mikrofon.

 

Lubelska odsłona studenckich manifestacji rozpoczęła się o godz. 16:30 na placu Teatralnym. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. poszanowanie prawa, reforma edukacji czy nieprzestrzeganie przez rząd konstytucji.

 

Zdjęcia

Fotorelacja autorstwa Jakuba Pecio

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Jacyś starzy Ci studenci, pewnie zaoczni. Wygląda to tak jakby organizatorzy sami dla się przygotowali ten protest. Frekwencja, jak i sami uczestnicy, świadczy o tym jaka część społeczeństwa i kto konkretnie popiera ideę protestu oraz komu zależy na zmianach, docelowo prowadzących do odsunięcia rządu. To wydarzenie to część układanki.
  Ale budujące jest fiasko tego happeningu 😉

 2. No dobra, ale gdzie Ci studenci? Ja tu widzę większość dziadków, chyba że to studenci uniwersytetów tzw. III-ciego wieku.

 3. Nie zwolennikiem żadnej strony sporu ale…
  ..już zapomnieliście kto wymyślił reformę, która doprowadzi do kastracji z wiedzy historycznej?!
  Teraz mamy jedną lekcję historii w szkole średniej na której więcej mówi się o „Pogromie w Jedwabnem” niż o Wołyniu i Wyklętych. Nikt nie gwałci najważniejszej ustawy problem leży w poszczególnych zapisach konstytucji,bo doprowadziło to do sytuacji w której i PIS i PO działało w tej kwestii zgodnie z prawem.
  Na tabliczkach STOP OGŁUPIANIU , a to właśnie WY zostajecie ogłupiani , na każdym kroku „elity” rządzące i te odepchnięte od koryta manipulują wami jak chcą. Zapytajcie ich co zrobili by wasi rówieśnicy nie uciekali za granicę , zapytajcie ich o co ten spór ?!..Walczą o co? O przyszłość emerytów i rencistów o to żeby najbiedniejszym ludziom zapewnić godne warunki życia?? Walczą o to co nasi przodkowie budowali przed dekady właściwie o resztki tego co jeszcze nie zostało sprzedane, dlatego ten spór nabrał aż takich jaskrawych kolorów..