Protest studentów w Lublinie. Tak wyglądała manifestacja [ZDJĘCIA]

protest studentów w lublinie

W środę w największych miastach Polski odbyły się protesty studentów przeciwko obecnemu rządowi. W Lublinie frekwencja była dużo niższa niż zakładali organizatorzy.

 

Organizatorzy podczas zgłaszania zgromadzenia publicznego deklarowali ok. 250 uczestników, lecz rzeczywistość była inna. Na pikietę przyszło ok. 50 osób. Oprócz studentów, w proteście wzięli też udział przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, ONR i partii Razem.

 

Przed rozpoczęciem manifestacji przedstawiciel ONR stał z megafonem i mówił, że nie tak powinna wyglądać manifestacja, że studenci powinni nie iść na uczelnie tylko wyjść na ulicę i protestować. Manifestacja przebiegała spokojnie, były tylko przedstawiane postulaty przez mikrofon.

 

Lubelska odsłona studenckich manifestacji rozpoczęła się o godz. 16:30 na placu Teatralnym. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. poszanowanie prawa, reforma edukacji czy nieprzestrzeganie przez rząd konstytucji.

 

Zdjęcia

Fotorelacja autorstwa Jakuba Pecio

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Nie zwolennikiem żadnej strony sporu ale…
  ..już zapomnieliście kto wymyślił reformę, która doprowadzi do kastracji z wiedzy historycznej?!
  Teraz mamy jedną lekcję historii w szkole średniej na której więcej mówi się o „Pogromie w Jedwabnem” niż o Wołyniu i Wyklętych. Nikt nie gwałci najważniejszej ustawy problem leży w poszczególnych zapisach konstytucji,bo doprowadziło to do sytuacji w której i PIS i PO działało w tej kwestii zgodnie z prawem.
  Na tabliczkach STOP OGŁUPIANIU , a to właśnie WY zostajecie ogłupiani , na każdym kroku „elity” rządzące i te odepchnięte od koryta manipulują wami jak chcą. Zapytajcie ich co zrobili by wasi rówieśnicy nie uciekali za granicę , zapytajcie ich o co ten spór ?!..Walczą o co? O przyszłość emerytów i rencistów o to żeby najbiedniejszym ludziom zapewnić godne warunki życia?? Walczą o to co nasi przodkowie budowali przed dekady właściwie o resztki tego co jeszcze nie zostało sprzedane, dlatego ten spór nabrał aż takich jaskrawych kolorów..

 2. No dobra, ale gdzie Ci studenci? Ja tu widzę większość dziadków, chyba że to studenci uniwersytetów tzw. III-ciego wieku.

 3. Jacyś starzy Ci studenci, pewnie zaoczni. Wygląda to tak jakby organizatorzy sami dla się przygotowali ten protest. Frekwencja, jak i sami uczestnicy, świadczy o tym jaka część społeczeństwa i kto konkretnie popiera ideę protestu oraz komu zależy na zmianach, docelowo prowadzących do odsunięcia rządu. To wydarzenie to część układanki.
  Ale budujące jest fiasko tego happeningu 😉