Protest rolników z Agrounii. Zablokują drogi na 48 godzin w woj. lubelskim

Rolnicy zablokują drogi
Rolnicy zablokują drogi | fot. Agrounia

Na wtorek, 24 sierpnia Agrounia zaplanowała ogólnopolski protest. Rolnicy wyjadą na drogi w Polsce, aby blokować ruch. W województwie lubelskim rolnicy zablokują drogi w rejonie Radzynia Podlaskiego i Łukowa.

Protest rolników 24 i 25 sierpnia

W związku z problemami z ASF rolnicy z Agrounii zapowiedzieli protesty, które odbędą się we wtorek 24 sierpnia i w środę 25 sierpnia w województwach kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, wielkopolskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i łódzkim.

Protest rolników w województwie lubelskim odbędzie się drodze krajowej nr 19 i 76. Blokada DK19 w Radzyniu Podlaskim będzie miała miejsce na wysokości skrzyżowania z drogą DK63 w kierunku Sławatycz i ma potrwać 48 godziny, początek o godz. 8 rano.

Natomiast blokada krajowej 76 ma mieć miejsce w miejscowości Wólka Zastawska (powiat łukowski) na odcinku między Łukowem a Garwolinem. Tutaj blokada drogi rolników Agrounii również ma potrwać 48 godzin, początek o godz. 8 rano.

Droga w Radzyniu Podlaskim i Wólce Zastawskiej będzie całkowicie nieprzejezdna i kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

„Będziemy strajkować do skutku. Zapowiadamy, że 24 i 25 sierpnia będzie początkiem tego wszystkiego, co będzie działo się na jesień” – mówił Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. Rolnicy domagają się dwustronnych rozmów z rządem.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.